Ponieważ buduję nowy serwis, muszę na nowo przypomnieć sobie znaczenie metatagów. Artykuł opisuje podstawowe określenie metatagów na podstawie znanej mi wiedzy.

Data dodania: 2007-06-10

Wyświetleń: 5000

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Informacje o stronach internetowych zbierane są przez specjalistyczne programy zwane robotami lub pajączkami. Są to programy do tworzenia baz danych dla wyszukiwarek, na podstawie których znajdują one określone strony internetowe. Najbardziej gromadzone są dane o:
- słowach i częstotliwości ich występowania,
- lokalizacji słów na stronie,
- linkach do innych witryn.

Słowa kluczowe

Wyszukiwarki sprawdzają tytuł strony i jej opis. Zwracają uwagę na opisy obrazków (atrybut alt) niewiele zwracając uwagi na słowa umieszczone w nagłówku strony (metatag keywords), które obecnie są nadużywane przez budowniczych stron. Duże znaczenie ma tu ich kolejność oraz liczba pojedyncza czy mnoga wyrazów, a także i odmiana.

Tytuł strony

title to tytuł strony wyświetlany na samej górze przeglądarki. Dobrze jest umieścić tu słowa kluczowe, gdyż tytuł stanowi link do strony związany ze słowami kluczowymi wpisanymi w wyszukiwarkę. Optymalnie nie powinien przekroczyć 80 znaków.

Metatagi

Metatagi to informacje o stronie umieszczone w nagłówku kodu HTML. Jest ich wiele, ale opisuję najważniejsze z nich.

description przechowuje opis strony. Nie powinien być dłuższy niż 200-250 znaków.

keywords to najbardziej nadużywany tag przez webmasterów. Wpisuje tu się słowa kluczowe, które opisują naszą witrynę. Najlepiej, gdy ich liczba nie przekroczy dziesięciu.

robots informuje pajączki, że danej strony nie mają indeksować.

abstract i author najlepiej, żeby zawierały tą samą informację, co keywords. Skuteczność tego rozwiązania jest różna, lecz niejednokrotnie może pomóc w pozycjonowaniu strony.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena