Na świecie zapanowała moda na bukiety z ubranek, tzw. baby clothing bouquets. Obdarowywane są nimi młode mamy zarówno przed porodem na imprezach typu baby shower, jak i po rozwiązaniu.

Data dodania: 2009-07-26

Wyświetleń: 4962

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons


Jednym z najbardziej ekscytujących momentów w życiu kobiety są narodziny dziecka. Zanim ta chwila nastąpi, poprzedzona zostaje miesiącami oczekiwań i przygotowań. Szczególnie dla nowej mamy błogosławiony stan jest wyjątkowym czasem. To na niej skupia się uwaga najbliższych, którzy starają się wspierać ją, dbając o jej potrzeby i rozpieszczając ją.

W chwili rozwiązania jednak, cała uwaga przenosi się na narodzone dziecko. Teraz to ono znajduje się w centrum zainteresowania.
A przecież to właśnie mamie należą się największe podziękowania, ponieważ to ona dokonała niezwykłego osiągnięcia – przez dziewięć miesięcy nosiła pod sercem nowe Życie, by następnie w bólu wydać je na świat. Jest to jeden z wielu powodów, dla których przyszłe mamy zasługują na niebanalny prezent, który wynagrodzi im trudy macierzyństwa.

Na świecie zapanowała moda na bukiety z ubranek, tzw. baby clothing bouquets. Obdarowywane są nimi młode mamy zarówno przed porodem na imprezach typu baby shower, jak i po rozwiązaniu. Dodatkową okazją są chrzciny dziecka.
Bukiety te w wyglądzie przypominają wiązanki żywych kwiatów, tyle tylko, że ich miejsce zajęły niemowlęce ubranka zwinięte w formie różyczek.

Pomysł najprawdopodobniej narodził się w Wielkiej Brytanii lub Australii mniej więcej połowę wieku temu. Teraz podbija Stany Zjednoczone, gdzie Jeszcze kilka lat temu kobiety komponowały z niemowlęcych skarpetek małe bukieciki, które przypinały do ubrania w trakcie ‘prysznicowych’ imprez dla dziecka. W ostatnim czasie bukieciki rozrosły się do wiązanek niewyobrażalnych wręcz rozmiarów.

Tradycyjnie świeżo upieczona mama dostaje od najbliższych bukiet świeżych kwiatów. Piękne w formie, są wyrazem ciepłych uczuć w stosunku do ich odbiorcy. Bądźmy jednak szczere, pożytku większego z nich nie ma. Po kilku dniach trzeba je wyrzucić. Ponadto niektóre z nas są na nie uczuleni.
Idealnym rozwiązaniem są bukiety z ubranek, które łączą w sobie z jednej strony to, co nas kobiety urzeka w kwiatach, a z drugiej strony użyteczność czyli komplet ubranek dla niemowlaka.

Bukiety różnią się rozmiarem, który uzależniony jest od zawartości wyprawki. Standardowy komplecik składa się z czapeczki, rękawiczek - niedrapek, pary skarpetek i body po półśpiochy, kaftanik i smoczek. Całość dopełniają sztuczne liście i kwiaty, które nadają bukietowi realistyczny wygląd. Dużą rolę gra także kolorystyka: tradycyjne bukiety występują w trzech kolorach – różowy dla dziewczynki, niebieski dla chłopca, i żółty w przypadku, gdy płeć dziecka jest nieznana.

http://www.BukietDlaBobasa.pl
Licencja: Creative Commons
0 Ocena