Antykwariatów w Polsce jest, wbrew pozorom, bardzo dużo. Antykwariat jest to firma, która zajmuje się sprzedażą starych, używanych przedmiotów. Czasami przedmioty takie posiadają bardzo dużą wartość, związane są bezpośrednio z życiorysem właściciela, przez co ich wartość sięga nawet milionów złotych.

Data dodania: 2009-07-17

Wyświetleń: 1746

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Antykwariatów w Polsce jest, wbrew pozorom, bardzo dużo. Antykwariat jest to firma, która zajmuje się sprzedażą starych, używanych przedmiotów. Czasami przedmioty takie posiadają bardzo dużą wartość, związane są bezpośrednio z życiorysem właściciela, przez co ich wartość sięga nawet milionów złotych. Księgarnie zajmują się sprzedażą nowych, nieużywanych książek, natomiast antykwariat służy do tego, aby dać społeczeństwu możliwość zakupu książek, których nie znajdziemy w bibliotece ani w żadnej księgarni.

Osoba, która prowadzi antykwariat ma za zadanie sprowadzenie książek, czyli ich zakup, potem wycenę, a następnie sprzedaż. Bardzo często można spotkać Bukinistę, który zajmuje się sprzedażą uliczną starych książek. Tych ostatnich można spotkać głównie w przejściach pomiędzy peronami na dworcach kolejowych. Często ludzie kupują od nich ich stare książki czy też gazety, które nie są już sprzedawane w kioskach sprzed paru lat, ponieważ chcą urozmaicić sobie czas pobytu w podróży, który niestety, jak każdy z nas zapewne wie – potrafi się bardzo rozciągać. Bardzo dużo osób szuka wybranych książek na aukcjach, które organizowane są przez firmy czyli antykwariaty. Jeżeli ich jednak nie znajdą, szukają pobliskich antykwariatów, by spytać o dostępność wybranej przez nich książki. Wybierając się do antykwariatu, nie musimy mieć również celu, po który idziemy, czyli danej książki czy albumu. Często jest tak, iż znajdujemy wartościową dla nas rzecz ot tak, przez przypadek.

Niektóre rzeczy są jednak tak wartościowe, że klienci przebijają się nawzajem cenowo, a dany produkt nabiera sporej wartości, czasami nawet przewyższa wartość, którą posiadał wcześniej. Na Allegro czy Ebay, również warto jest szukać starych książek, ponieważ zawsze istnieje możliwość, że to właśnie indywidualna osoba jest posiadaczem tej książki, której nie mogliśmy znaleźć nigdzie indziej. Rasowi kolekcjonerzy kupują jednakże na stacjonarnych aukcjach organizowanych przez znane antykwariaty. To tam pojawiają się naprawdę ciekawe okazy, które można dostać tylko podczas takich aukcji.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena