Meble z drzwiami przesuwnymi nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli jednak zapomnimy o oczyszczaniu od czasu do czasu dolnego toru jezdnego, drzwi mogą zacząć się gorzej przesuwać. Wystarczy jednak przy odkurzaniu podłogi pamiętać o tym, że wnętrze szafy to także jej część, wówczas drzwi nadal będą się przesuwać, jak nowe.

Data dodania: 2009-07-28

Wyświetleń: 2057

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Płyta laminowana, z której najczęściej są wykonane zabudowy meblowe Komandor, nie wymaga szczególnej troski. Okresowo należy przetrzeć szmatką ewentualne zabrudzenia, używając ogólnodostępnych środków czyszczących do mebli. Przy większych zabrudzeniach trzeba unikać środków ściernych i żrących, opartych na kwasach. Nie stosujmy mleczka do czyszczenia armatury sanitarnej. Można użyć wodnego roztworu płynu do mycia naczyń lub podobnych łagodnych środków czyszczących. Jedynie naturalne wypełnienia, takie jak rattan i bambus, wymagają ostrożniejszego traktowania w czasie zabiegów pielęgnacyjnych. Aby uniknąć odbarwienia i odkształcenia stosujmy szczoteczki o miękkim włosiu i delikatne środki czyszczące, przeznaczone do tych właśnie materiałów. Często fronty szaf wypełnione są szkłem typu lacobel lub lustrem – czyścimy je, stosując ogólnodostępne środki do pielęgnacji szkła. Idealnie nadają się do tego ściereczki z mikrofibry, które nie wymagają żadnych środków chemicznych. Wystarczy odrobina wody i lustro lśni, jak nowe.

Systemy jezdne Komandora, dzięki którym drzwi się przesuwają, zostały tak skonstruowane, aby nie wymagały szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Łożyska szczelne, które się same smarują w trakcie przesuwu i odpowiednie, trwałe materiały zapewniają bezawaryjną pracę wózków przez praktycznie nieograniczony czas. Pamiętajmy jednak, by w celu zapewnienia sprawnego, płynnego przesuwu drzwi, usuwać z dolnego toru kurz i inne zabrudzenia, gromadzące się tam podczas użytkowania pomieszczeń. Najprościej jest robić to przy okazji odkurzania podłogi. Odkurzacz najlepiej poradzi sobie z kurzem i drobinami piasku, które dostały się do toru choćby z butów po spacerze.

A co z wnętrzem szafy czy garderoby, wykonanym z płyty laminowanej? Najczęściej jest biała, więc widać na niej każde zabrudzenie. Wystarczy jednak miękka szmatka oraz odrobina wodnego roztworu płynu do mycia naczyń lub innego łagodnego środka myjącego, aby wszelkie zabrudzenia zniknęły. Nie należy stosować preparatów opartych na wosku oraz nie używać szczotek drucianych, zmywaków z ostrą powierzchnią ani preparatów żrących, opartych na kwasach. Mleczko do czyszczenia armatury sanitarnej pozostawmy do sprzątania łazienki i kuchni.

Meble z drzwiami przesuwnymi doskonale sprawdzają się w pokojach dziecięcych. Maluchy, ku utrapieniu swoich mam, uwielbiają rysować po meblach. I na to jest rada - płyta, z której wykonane są meble Komandora, zabrudzona flamastrem, daje się idealnie wyczyścić odrobiną acetonu. Jeśli dziecku bardzo zależy na meblach z jego własnymi rysunkami, w Komandor Pomorze można zamówić oklejenie mebli specjalnymi dekorami. Mogą się na nich znajdować wzory, wybrane z katalogu, ale też i rysunki, wykonane przez dziecko. Ciekawym rozwiązaniem jest też umieszczenie na drzwiach zdjęć naszej pociechy.

Zabudowy z drzwiami przesuwnymi to inwestycja na długie lata – wymieniamy je rzadziej niż zwykłe sprzęty, dlatego warto o nie dbać. Nie zajmuje to wiele czasu ani wysiłku, za to meble odwdzięczą się nam pięknym wyglądem i bezawaryjnym działaniem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena