Wielu osobom sama myśl o domowej hodowli w terrarium gadów, płazów, czy egzotycznych stawonogów napawa nie tylko niechęcią ale i lękiem. Pająki, ptaszniki wywołują silną reakcję paniki, jednak obawy przed pajęczakami często są bezpodstawne.

Data dodania: 2009-06-23

Wyświetleń: 2638

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wielu osobom sama myśl o domowej hodowli w terrarium gadów, płazów, czy egzotycznych stawonogów napawa nie tylko niechęcią ale i lękiem. Pająki, ptaszniki wywołują silną reakcję paniki u arachnofobów. Zastanawiające jest czemu u jednych widok tych wyjątkowych posiadaczy sześciu par odnóży budzi taką odrazę, a u innych z kolei fascynację. Obawy przed pajęczakami często są bezpodstawne. W naszych szerokościach geograficznych nie występują pająki zagrażające naszemu życiu ani zdrowiu, a trzymana w niejednym terrarium okazy najczęściej nie należą do jadowitych, czy agresywnych.

Aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort pupilowi oraz swojej rodzinie warto stworzyć odpowiednie miejsce do hodowli zwierzaka. Przedsiębiorstwa dostarczające na rynek akcesoria do domowego terrarium, prześcigają się w konkurencyjności własnych nowinek technicznych. W zastosowaniu są bardziej odporne materiały, trwalsze mieszanki silikonu do wzmocnień oraz popularne różne formy zamków, kłódek. Bardziej wymagający hodowcy chcąc perfekcyjnie dobrać pomieszczenie, w którym pająki czy inne dzikie zwierzęta cieszyłyby otoczenie swoim tajemniczym widokiem i jednocześnie pasujące do wnętrza domu, restauracji, biura, mogą skorzystać z usług konstruktorów indywidualnego terrarium. Przed jego wykonaniem klienci mają często możliwość dzięki pracy architektów prześledzenia wirtualnej stymulacji w programach komputerowych. Wykonywanie samemu podobnego miejsca, odzwierciedlającego naturalne środowisko życia tych cudownych stworzeń, z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Amatorscy budowniczy powinni mieć na uwadze nie tylko zdolności ewakuacji z terrarium posiadane przez niepozorne pająki, ale również techniczne aspekty między innymi: odporność surowców na wilgoć, odpowiednie oświetlenie, dobór neutralnych roślin oraz właściwe podłoże. Dlatego warto merytorycznie przygotować się do tworzenia własnego projektu, aby owoc naszej pracy po dłuższej eksploatacji nas nie rozczarował.

Z pewnością nietypowi członkowie szarej codzienności, jakim mają szanse się stać hodowane pająki, ptaszniki, czy tropikalne płazy i gady, będą wzbudzać w otoczeniu silniejsze emocje niż popularne futrzaki. A ich cicha natura przyciągnie uwagę nawet nieuważnego obserwatora.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena