Pragniesz coś osiągnąć, a jednak czujesz, że nie jesteś w stanie tego zrealizować? Wiesz, dlaczego tak się dzieje? Szukałeś przyczyny, która byłaby odpowiedzialna za to, że nie możesz czegoś zrobić? Jeśli nie, to w tym artykule znajdziesz informacje, które wyjaśnią Ci, skąd biorą się ograniczenia i jak można je przezwyciężyć.

Data dodania: 2016-12-30

Wyświetleń: 1089

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie ograniczaj się

Nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że nikt nigdy nie dotarł tam, gdzie chce ani nie osiągnął tego, czego pragnie, ograniczając tak siebie, jak i wszystko, co robi. Prawdą jest też, iż limity są jedynie dla tych, którzy próbują usprawiedliwić własne lenistwo albo nie wierzą, że cokolwiek może im się udać – albo jedno i drugie. Brak wiary w siebie i skłonność do defetyzmu nie sprzyjają raczej wielkim osiągnięciom. Są za to przyczyną wszelkich niepowodzeń i negatywnego nastawienia do życia i wszystkiego, co się robi. Można jednak wyleczyć się z tego i wybrać inne rozwiązanie. Co w związku z tym należałoby zrobić? W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się temu, co blokuje człowieka i kim człowiek w istocie jest.

Skąd biorą się ograniczenia?

Zrozumienie, że człowiek jest istotą o nieograniczonym potencjale, ma tutaj kluczowe znaczenie. Przecież to od człowieka wszystko się zaczyna. Każda wspaniała idea, która wykiełkowała w umyśle ludzkim, jest gotowa, aby zamanifestować się w rzeczywistości. Żeby tak się jednak stało, trzeba podjąć oczywiście wszelkie działania mające na celu urzeczywistnienie idei. I właśnie tutaj pojawia się największy problem – przynajmniej moim zdaniem. W jaki sposób się on przejawia? O tym za chwilę. Teraz warto coś wyjaśnić. Moment, w którym wykiełkowała idea, jest też momentem, w którym człowiek powinien podjąć odważną decyzję o jej realizacji. Można powiedzieć, że każdy dobry pomysł tkwiący w umyśle leży w sferze – jakby to powiedzieć – nieurzeczywistnionej w świecie fizycznym. To coś, co jeszcze nie zamanifestowało się w rzeczywistości. Po „drugiej stronie” jest świat fizyczny, który stwarza możliwość do zrealizowania każdego pomysłu. W tym świecie idea przekształca się w formę. Decyzja jest natomiast pomostem umożliwiającym przejście idei do świata fizycznego, a działanie nadaje jej pożądaną formę. Tak to wygląda, a tymczasem powrócę do omówienia wspomnianego problemu.

Wiele osób robi coś, co skutecznie niweczy im realizowanie ich pomysłów. Tym, co robią, jest niepodejmowanie decyzji o realizacji tego, co pojawiło się w ich umysłach, czyli idei. W ten sposób sabotują własne pomysły i samych siebie. Przypomina to nałożenie blokady. Przyczyny takiego podejścia mogą być różne: strach przed podjęciem działania, brak wiary w siebie i własne możliwości, niska samoocena, chęć uniknięcia krytyki, lenistwo. Brak decyzji to brak pomostu, który umożliwiłby przejście idei do świata fizycznego. Nic z zewnątrz nie przeszkadza człowiekowi w realizowaniu tego, co pragnie osiągnąć. On sam sobie przeszkadza. A swoim nastawieniem tworzy okoliczności zgodne ze swoją postawą i przyciąga ludzi, którzy są odbiciem jego samego – czyli takich, którzy będą mieli na niego albo pozytywny, albo negatywny wpływ.

Cmentarze są najbogatszymi miejscami na ziemi. To tam spoczywają wynalazki i pomysły, które nigdy nie zostały urzeczywistnione. Cmentarze wypełnione są nadziejami i ambicjami, które nigdy nie doczekały się działania. Większość z nas umiera, nie spełniwszy swoich marzeń.
Les Brown

Ludzie mają tyle wspaniałych pomysłów, że gdyby urzeczywistnialiby je wszystkie, to bylibyśmy świadkami co chwilę nowych cudów. Dlaczego tak się nie dzieje? To już wiesz, ponieważ przed chwilą była o tym mowa. Jeśli i Ty masz świetne pomysły, a masz problemy z podjęciem decyzji i działania to nadchodzące dni będą dobrym czasem, żeby to w końcu zmienić. Przecież pragniesz coś osiągnąć, zrealizować swój cel i wykorzystać swój potencjał oraz pojawiające się możliwości, prawda? To dlaczego miałbyś sobie tego odmawiać? Nie ma żadnych powodów, dla których warto się od tego powstrzymywać. Za to jest wiele powodów, dla których warto to zrobić.

Nie ma żadnych ograniczeń

Wielkie osiągnięcia nie są wynikiem wyłącznie posiadanych umiejętności czy wiedzy. Owszem, wiedza i umiejętności mogą pomóc, niemniej bez konkretnej decyzji i ustanowienia celu na niewiele się zdadzą. Ktoś może mieć niebywałą wiedzę i umiejętności z jakiegoś zakresu, a jednak będąc człowiekiem zachowawczym i niewykazującym chęci do okazania odrobiny odwagi i ryzyka nie zajdzie daleko. I nic także nie osiągnie. Wiedza i umiejętności będą bezużyteczne, albowiem nie znajdą szerszego zastosowania. Z kolei człowiek odważny, skłonny do działania i rozwijania się – jednak bez wielkiej wiedzy i umiejętności – szybko zdobędzie potrzebną wiedzę oraz umiejętności i wykorzysta je. Jak widać, nic nie jest oczywiste i nie wszystko jest takie, na jakie wygląda. To charakter i podejście do tego, co się robi, świadczą o tym, czy komuś się uda, czy nie. Nie należy zatem wychodzić z założenia, że tylko wybrańcom o wielkiej wiedzy i umiejętnościom coś się udaje, a reszta jest skazana na niepowodzenia i brak jakichkolwiek możliwości – i przez to są ograniczeni. Wszyscy są wybrańcami i każdy może wiele osiągnąć, porzucając błędne wyobrażenia i ograniczenia. Tylko kto się na to zdecyduje? Mam nadzieję, że Ty to zrobisz.

Nigdy nie twórz granic swoich możliwości ani nie ograniczaj tego, co robisz. I zawsze wychodź poza granice własnych możliwości. Daj sobie szansę na stworzenie czegoś wielkiego. Nie jesteś tutaj po to, żeby zmarnować swoje pomysły i potencjał przez błędne wyobrażenia odnośnie do tego, co możesz i potrafisz; weź pod uwagę, że potrafisz wiele i to powinno być jedną z myśli, które powtarzać będziesz najczęściej każdego dnia. Ograniczenia są jedynie Twoim wytworem, a jeśli są Twoje, to możesz z nich zrezygnować. Niech to będzie Twoją decyzją. I niech tak się stanie. A co zrobić później? Można uczynić tylko jedno.

Zacznij działać w kierunku urzeczywistnienia własnych idei. Stwórz pomost, dzięki któremu będziesz transformował pomysły w formę. Bądź przy tym osobą zdyscyplinowaną, twardo podążającą w wybranym przez siebie kierunku i uważającą, że ograniczenia wynikają jedynie z własnych przekonań – a przekonania zawsze można zmienić. Jeśli się nie sprawdzają i przeszkadzają, to tym bardziej trzeba to uczynić. Otwórz się i daj ponieść się radości tworzenia. Bądź odważny i nie bój się ryzyka. Mimo wszystko dobrze byłoby, gdyby to ryzyko było świadome, a Ty brałbyś pełną odpowiedzialność za wszelkie konsekwencje z niego wynikające. Niech nie będzie rezultatem głupoty. Miej również umysł otwarty i szukaj zawsze właściwych rozwiązań oraz bądź otwarty na nowe możliwości. Zresztą człowiek odważny i skłonny do ryzyka zawsze będzie natrafiał na ludzi, sytuacje czy rzeczy i wszystko inne, co pomoże mu w realizacji jego pragnień i da możliwość rozwoju oraz pozbywania się niepotrzebnych ograniczeń. Czymkolwiek się zajmujesz, nigdy się nie ograniczaj i nie bądź zachowawczy. Tego właśnie życzę Ci z całego serca.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena