Poniżej znajdziesz 10 inspirujących pomysłów, które przygotują Twój ogród na nadejście wiosny i już niedługo będziesz mogła się nim cieszyć razem z bliskimi. Wszyscy sąsiedzi będą Ci zazdrościć!

Data dodania: 2017-03-16

Wyświetleń: 721

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przygotuj swój ogród do wiosny

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc najwyższy czas zaopiekować się ogrodem. Być może nie jesteś mistrzem ogrodnictwa, czy architektury krajobrazu, ale to nie musi Cię powstrzymywać przed posiadaniem ogrodu, który zapiera dech w piersiach - wystarczy, że zdasz się na pomoc specjalistów! Poniżej znajdziesz 10 inspirujących pomysłów, które przygotują Twój ogród na nadejście wiosny i już niedługo będziesz mogła się nim cieszyć razem z bliskimi. Wszyscy sąsiedzi będą Ci zazdrościć!

Podniesione donice, które oddzielą rośliny od trawnika - idealny sposób na stworzenie zakątków pełnych kolorów i kształtów, i to bez zakłócania harmonii ogrodu. Takie donice będą dodatkowo przyciągać wzrok i zapobiegną erozji gleby, a jeżeli udekorujesz je jeszcze lampami solarnymi, to po zmroku będzie można się cieszyć romantyczną atmosferą, która umili każdy wieczór.

Ścieżki z płaskich kamieni - płaskie kamienie na trawniku upiększą Twój ogród i nadadzą mu bardzo naturalnego wyglądu. Co więcej, dzięki nim będzie można łatwiej się poruszać bez obaw o uszkodzenie trawnika. Można je dostać w wielu kolorach i kształtach, więc na pewno dopasujesz coś do swojego ogrodu.

Zadbaj o wodę: takie elementy jak fontanna, czy mały staw dodadzą świeżości. Zbliża się okres dobrej pogody, więc wyobraź sobie jak siedzisz w ogrodzie, a obok Ciebie szumi woda… To będzie Twoje ulubione miejsce do relaksu po ciężkim dniu :)

Zorganizuj klomby i rabaty - kwietne eksplozje kolorów mogą być jeszcze przyjemniejsze dla oka, jeżeli odpowiednio je zaplanujesz, najlepiej w formie długich pasów. Podwójny kontrast, kształtów i koloru, z całą pewnością będzie skupiać na sobie uwagę!

Nie zapominaj o drzewach - to jedne z najbardziej wszechstronnych roślin jakie można mieć w ogrodzie. Odgradzają od otoczenia zapewniając prywatność, dają ożywczy cień w czasie upałów i jeżeli tylko zdecydujesz się na odmiany z kolorowymi liśćmi mogą stanowić wspaniałą dekorację,. Dodatkowo, wybierzesz odmiany owocowe, to prawie zawsze znajdziesz w ogrodzie coś smacznego ;)

Baw się małą architekturą: korzystaj z kamiennych donic, czy modnych, drewnianych palet, z których możesz np. zrobić sadzarki. Kluczem w tworzeniu kontrastowych elementów jest zestawienie różnych tekstur z naturalnymi roślinami. W ten sposób powstaną miejsca, na których miło będzie zawiesić oko.

Geometria to Twój sprzymierzeniec: nie bój się linii prostych, kątów i geometrycznych kształtów w ogrodzie. Możesz je podkreślić i wykorzystać tworząc ciekawy wygląd, który z pewnością będzie przyciągać uwagę.

Oddzielaj od siebie różne strefy: korzystaj z żywopłotów, czy kamiennych murków do oddzielania od siebie różnych grup roślin. W ten sposób każdej z nich łatwiej będzie nadać unikalny charakter i przeznaczenie.

Wykorzystaj do dekoracji kamienie: z łatwością dopasowują się do każdej przestrzeni, są tanie i łatwe w utrzymaniu, a dodatkowo… są ładne :) Nadadzą charakteru lekkości i świeżości, który będzie wprost idealny na zbliżający się wiosenno-letni sezon.

Twórz niewielkie klomby i rabaty - klasyka gatunku, czyli doskonały pomysł, jeżeli chodzi o poprawę estetyki ogrodu. Dzięki klombom i rabatom łatwo go zmienisz nie do poznania i uzyskasz prawdziwe oazy piękna!

Licencja: Creative Commons