Plan urlopowy w pracy zrobiony, urlop wpisany w grafik – i co dalej? Koleżanki i koledzy planują rodzinne wakacje, przeglądają katalogi wyjazdów, buszują w Internecie w poszukiwaniu ciekawej oferty ośrodka wypoczynkowego…

Data dodania: 2009-03-13

Wyświetleń: 1883

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

(wyjazdowe dylematy pojedyńczego turysty)


Plan urlopowy w pracy zrobiony, urlop wpisany w grafik – i co dalej? Koleżanki i koledzy planują rodzinne wakacje, przeglądają katalogi wyjazdów, buszują w Internecie w poszukiwaniu ciekawej oferty ośrodka wypoczynkowego…
A my? A my znowu zastanawiamy się, jak zagospodarować te kilka dni, które mają nam pomóc naładować akumulatory na następne okresy wytężonej pracy.
Po raz kolejny przeglądamy strony ośrodków wypoczynkowych - raz nad morzem, raz w górach i nie mamy żadnej koncepcji co będziemy tam robić sami, jak znajdziemy wolny pokój 1 osobowy, który ktoś łaskawie zechce nam sprzedać.


A może zrezygnować z wyjazdu ? Zająć się remontem własnego „m”? ..

Myślę, że nic bardziej błędnego. Ciężko pracujemy przez cały rok i należy nam się odrobina wytchnienia , więc – wybierz się na wakacyjny wypoczynek.

Od czego zacząć planowanie wyjazdu? Chyba najważniejszą rzeczą, którą musimy ustalić, to miejsce, gdzie czujemy się najlepiej zrelaksowani. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy bardziej lubimy aktywnie wypoczywać wędrując po górach, czy tez uwielbiamy słodkie wylegiwanie się na plaży.

Miejsce ustalone – co dalej? No tak, teraz musimy zastanowić się, czy rzeczywiście chcemy wyjechać w pojedynkę, czy też jednak wolelibyśmy wyjechać z jakiejś grupie. Samotna wędrówka po górach, czy też samotne wylegiwanie się nawet na najpiękniejszej plaży świata nie nastraja optymistycznie i myślę, że z takiego urlopu możemy wrócić w jeszcze bardziej depresyjnym nastroju.

Jak w takim razie zebrać „paczkę” Singli, którzy chcieliby pojechać z nami? Zadanie bardzo trudne, ale możemy spróbować, np. na forum, na które zaglądają osoby bez pary. Wadą takiej metody jest to, że w zasadzie nie wiemy tak naprawdę z kim się umówiliśmy i czy wszyscy zadeklarowani uczestnicy rzeczywiście dojadą na miejsce, wadą jest też to, że sami musimy zagospodarowywać sobie czas podczas wypoczynku. Zaletą natomiast jest to, że ponosimy koszty tylko noclegów i wyżywienia, no i oczywiście innych zaplanowanych przez nas przyjemności.

A jeśli zbieranie grupy na forum, czy też poprzez ogłoszenia nie przynosi rezultatu, lub też mamy obawę wyjechać z zupełnie nieznajomymi osobami? Czy jesteśmy bez szansy na fajnie spędzony urlop? Myślę, że absolutnie nie.

Na rynku pojawili się organizatorzy wypoczynku, oferujący zorganizowane wyjazdy, wczasy, czy też weekendy dla Singli.
Tak, ale jak wybrać dobrą ofertę?
Po pierwsze musimy pamiętać o tym, że każda firma, która oferuje zorganizowany wypoczynek – krajowy lub zagraniczny - (proponuje np. noclegi, wyżywienie oraz wycieczkę autokarową) musi posiadać licencję na organizację wypoczynku (zgodnie z Ustawą o usługach turystycznych) oraz musi być wpisana do rejestru organizatorów turystyki.

Jeśli sprawdziliśmy, że firma jest wiarygodna, to możemy przyjrzeć się ofertom, aby spróbować wybrać coś dla siebie. Ofert nie tylko wakacyjnego wypoczynku dla Singli jest coraz więcej.

Jakie są wady tego rodzaju wyjazdu? Musimy dopasować się do zaproponowanego w ofercie programu oraz musimy zapłacić za wyjazd więcej, aniżeli tylko za noclegi i wyżywienie i za własne przyjemności.
Co otrzymujemy w zamian?
Grupę osób, którzy postanowili tak jak Ty spędzić wakacje w pojedynkę, zorganizowany program, w którym uczestniczysz, jeśli masz ochotę, zwiedzanie z przewodnikami, wędrówki po górach z przewodnikami górskimi, czasem ciekawe zajęcia (np. fitness, czy joga), które są bardzo przydatne gdy, np. pogoda nie dopisuje, lub też nie ma w grupie osoby, z którą by się znalazło „wspólny język”. Dobre biura wysyłają z grupą tzw rezydenta, który najczęściej staje się kolegą lub koleżanką z wyjazdu, a jest pomocny, gdy np. stanie się niespodziewane zdarzenie.

I chociaż jedziemy sami, to sami nie jesteśmy.
Zobacz oferty wypoczynku dla Singli: www.nowe-horyzonty.com.pl
Licencja: Creative Commons
0 Ocena