Zapewne niejednokrotnie zdarzyło Ci się mieć taką nieciekawą sytuację, w której wydawało Ci się, że niewiele możesz zrobić. Szczególnie są na to narażone małe i średnie przedsiębiorstwa oraz jednoosobowe działalności gospodarcze. Wystawiasz fakturę klientowi z terminem na 14, 30, 60, czy 90 dni. Kontrahentowi wcale nie spieszy się z płatnością i czeka, aż wybije ten ostatni terminowy dzień, w którym może zapłacić. 

Data dodania: 2024-03-24

Wyświetleń: 196

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Faktoring dla firm – Wszystko, co chciałbyś wiedzieć + Faktoring – Ranking najlepszych firm

W międzyczasie Ty jesteś odcięty od niezbędnych pieniędzy i walczysz o swoją płynność finansową na wszystkie możliwe sposoby. W teorii sytuacja bez wyjścia. A w praktyce wystarczy, że znajdziesz firmę oferującą usługę faktoringu i Twoje firmowe finanse automatycznie się poprawią. W dzisiejszym poradniku dowiesz się, jak wybrać taką firmę, jak działa usługa faktoringu oraz dlaczego warto stosować takie finansowanie faktur wystawionych kontrahentom. Zapraszamy!

1 wskazówka, dzięki której z łatwością wybierzesz najlepszą firmę faktoringową

Na rynku znajdziesz mnóstwo firm oferujących usługi faktoringowe. Każda z nich oferuje inne warunki umowy faktoringowej. Ponadto firmy faktoringowe mają najczęściej określoną grupę klientów, co oznacza, że dana firma może oferować swoje usługi tylko dla średnich przedsiębiorstw. Do tego szerokiego wyboru musimy dołożyć jeszcze skomplikowane zapisy umów faktoringowych. Taki zestaw sprawia, że wybór tej idealnej firmy, która zapewni Ci dobre warunki, jest bardzo trudne.

Przed podpisaniem umowy faktoringowej czeka Cię masa pracy. Będziesz musiał dokładnie zweryfikować ofertę każdej firmy i wyselekcjonować tę idealną spośród kilkudziesięciu wyborów. Chyba że skorzystasz z rankingu firm faktoringowych. Faktoring ranking to strona, na której znajdziesz dokładne porównanie ofert poszczególnych firm. Dzięki temu szybko wybierzesz najlepszą firmę faktoringową dla swojej działalności. Kliknij link i sprawdź sam!

Zasada działania usługi faktoringu, czyli jak działa firma faktoringowa w praktyce

Jak działa faktoring? W bardzo prosty sposób. Powiedzmy, że wystawiasz klientowi fakturę z odroczonym terminem płatności. Kontrahent ma na zapłatę np. 60 dni. A Ty akurat masz taką sytuację, że nie możesz sobie pozwolić na wyczekiwanie 2 miesięcy na pieniądze. Potrzebujesz ich na wczoraj. W takim wypadku zgłaszasz sprawę firmie faktoringowej i ona odkupuje od Ciebie tę fakturę. W ramach takiej transakcji kwota z faktury pomniejszona o daną prowizję firmy trafi na Twoje konto nawet w ciągu kilku minut.

To ogólna zasada działania faktoringu, który możemy podzielić na kilka rodzajów. Specyfika każdego z nich wygląda nieco inaczej. Dlatego warto, żebyś dokładnie zapoznał się z poszczególnymi rodzajami faktoringu. Dzięki temu żadna procedura Cię nie zaskoczy i będziesz efektywnie korzystał z tej usługi.

Faktoring online, faktoring niepełny, faktoring odwrotny, faktoring pełny – Na czym to wszystko polega?

Firmy faktoringowe zazwyczaj dają klientom szeroki wybór rodzajów usługi. Każdy z nich się nieco od siebie różni. Możemy jednak wyróżnić takie 3 podstawowe rodzaje faktoringu, które koniecznie musisz znać. Podstawowa forma to faktoring pełny. Nazwa wynika z tego, że w razie niewypłacalności Twojego kontrahenta – to firma faktoringowa przejmuje pełną pulę długu i zajmuje się windykacją. Działa to dokładnie odwrotnie, kiedy korzystasz z faktoringu niepełnego. W takim wypadku to Ty jesteś zobowiązany do uregulowania należności. Nie ma znaczenia, czy otrzymałeś pieniądze od kontrahenta, czy nie. Musisz wywiązać się z umowy.

Jeszcze innym rodzajem usługi jest faktoring odwrotny. Dzięki takiej usłudze możesz sfinansować zakupy firmowe. Firma faktoringowa zapłaci Twoją fakturę, a Ty oddasz jej określoną w umowie kwotę w danym terminie bądź w ustalonych ratach.

Pamiętaj, że to jedynie 3 rodzaje faktoringu. Przy zapoznawaniu się z ofertą firmy faktoringowej koniecznie sprawdź, jakie rodzaje usług oferuje oraz jak działają poszczególne formy faktoringu. Dzięki temu wybierzesz najlepszą opcję, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Podsumowanie

Faktoring staje się coraz popularniejszą usługą dla firm. To świetny sposób na zachowanie płynności finansowej oraz zarządzanie firmowymi finansami. Ponadto wszystko możesz załatwić przez internet – bez zbędnej papierologii i marnowania czasu na wyjazdy do banku. Musisz jedynie wybrać odpowiednią firmę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Pamiętaj, że nie musisz tego robić samodzielnie. W internecie znajdziesz niejeden rozbudowany ranking firm faktoringowych ułatwiający wybór tej idealnej oferty. Sprawdź sam!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena