Ceramiczne zlewozmywaki podwieszane to absolutny hit, zajmujący wysoką pozycję na liście trendów wnętrzarskich. Na to rozwiązanie decydują się przede wszystkim osoby, dla których duże znaczenie mają walory użytkowe i nowoczesny design. Zastanawiasz się, jakie zalety ma zlewozmywak podblatowy? Do jakich wnętrz pasuje? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Data dodania: 2023-09-06

Wyświetleń: 73

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym wyróżniają się zlewozmywaki ceramiczne podwieszane pod blatem? Wyjaśniamy

Jakie zalety mają zlewozmywaki ceramiczne podwieszane?

Zlewozmywak podwieszany to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Uwagę zdecydowanie przykuwa sposób montażu. Tego typu zlew montuje się w specjalnie przygotowanym otworze w blacie od dołu. Dzięki temu jego konstrukcja jest w całości ukryta pod blatem. Rozwiązanie to ma mnóstwo użytkowych zalet. W zlewach podwieszanych nie ma zakamarków, w których mogłyby gromadzić się bakterie. Dzięki temu ich powierzchnia jest niezwykle łatwa w czyszczeniu. Ponadto modele podblatowe są bardzo wygodne w użytkowaniu. Jeśli sprzątamy blat kuchenny z okruchów czy wody, to wystarczy jeden ruch i wszystko to ląduje w zlewozmywaku, spłukujemy i posprzątane. To jednak nie wszystko. Zlewozmywaki ceramiczne podwieszane pod blatem to przykład minimalistycznej formy, która świetnie prezentuje się we współczesnych wnętrzach, w których każdy szczegół ma znaczenie. Zlewozmywaki podwieszane montujemy w blatach kamiennych, kompozytowych, a także ze spieków. Zastosowanie komory podwieszanej powoduje, że nie przykrywamy pięknego blatu, a wręcz przeciwnie – eksponujemy go.

Dlaczego ceramika to strzał w dziesiątkę?

Rynek oferuje mnóstwo zlewów podwieszanych. Różnią się między sobą przede wszystkim materiałem, z jakiego je wykonano. Na szczególną uwagę bez wątpienia zasługuje ceramika. Jej zalety dostrzega coraz więcej użytkowników i nie ma w tym nic dziwnego.

Zlewozmywaki ceramiczne podwieszane są produkowane z kamionki szlachetnej. Wypalana w wysokiej temperaturze sprawia, że zlew zyskuje ponadprzeciętną odporność na wiele potencjalnie szkodliwych czynników. Jego strukturze nie zagrażają gwałtowne zmiany temperatur. Nie są mu też straszne przypadkowe obicia czy zarysowania. Powierzchnia ceramicznych zlewozmywaków nie niszczy się także pod wpływem środków chemicznych stosowanych w gospodarstwie domowym. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom zlewozmywaki ceramiczne są uznawane za niezniszczalne! Potwierdza to również dopuszczenie zlewozmywaków i blatów ceramicznych do stosowania w laboratoriach, gdzie szczegółowe normy określają parametry techniczne produktów zgodnie z normą EN 14879-6, dla obiektów laboratoryjnych i są wypalane w temperaturze 1240°C i posiadają specjalną – wysoką gęstość materiału.

W jakich kuchniach najlepiej sprawdzą się zlewozmywaki ceramiczne?

Cenisz sobie nowoczesne rozwiązania w kuchni? W takim razie zlewy podblatowe bez wątpienia skradną Twoje serce. To rozwiązanie, które obłędnie prezentuje się we wnętrzach utrzymanych w rozmaitych stylach. To zasługa bogatej oferty kolorystycznej. Zlewozmywaki podwieszane ceramiczne, które znajdziesz np. w e-sklepie SystemCeram, dostępne są w kilkunastu odcieniach. Tym samym możesz dopasować ten element do aranżacji niemal każdej kuchni. Warto podkreślić wybór kolorów: 2 kolory białe – z połyskiem i matowy, ale także złamany biały, czyli Satin, dwa kolory czarne, w tym jeden z połyskiem, a drugi matowy, 4 kolory szare, od najjaśniejszego Alu po ciemny Schiefer – łupkowy.

Zlewozmywaki podwieszane obłędnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Często pojawiają się też w loftowych i minimalistycznych kuchniach. Wraz z jasnym blatem mogą tworzyć nieszablonowy wystrój pomieszczenia urządzonego w stylu skandynawskim. Masz nieskończenie wiele możliwości!

Pamiętaj jednak o tym, że montaż zlewozmywaka ceramicznego podwieszanego pod blatem powinien być przeprowadzony pod czujnym okiem fachowca. Nie jest to proste zadanie, dlatego najlepiej powierzyć je specjalistom. Dziś bez problemu znajdziesz firmy wyspecjalizowane w produkcji blatów kuchennych – są to dobrzy specjaliści i jest ich naprawdę wielu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena