Botoks jest potoczną nazwą dla toksyny botulinowej typu A. Jest ona jednym z najczęściej stosowanych środków w medycynie estetycznej. Toksyna ta ma zdolność do blokowania przekaźnictwa nerwowego w mięśniach, co prowadzi do ich czasowego osłabienia albo paraliżu. Co można osiągnąć za pomocą toksyny botulinowej? Ile kosztują zabiegi? Odpowiedzi poniżej!

Data dodania: 2023-06-29

Wyświetleń: 119

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Na czym polega zabieg botoksu i jak długo utrzymuje się jego efekt?
 1. Toksyna botulinowa – podstawowe informacje
 2. Jakie zabiegi można przeprowadzić dzięki medycynie estetycznej?
 3. Botoks (Wrocław) – cennik

Botoks jest niezwykle skuteczny w spłycaniu zmarszczek, które powstają na skutek mimiki twarzy.

Toksyna botulinowa – podstawowe informacje

Toksyna botulinowa typu A to bardzo popularny i jeden z głównych środków, które stosuje się w medycynie estetycznej. Wykorzystanie tej toksyny podczas różnych zabiegów jest skutecznym sposobem na osiągnięcie wspaniałych rezultatów w walce z oznakami starzenia się skóry. Działanie toksyny opiera się na zahamowaniu przekazywania impulsów nerwowych do mięśni, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Dzięki temu mięśnie się rozluźniają, a zmarszczki stają się mniej widoczne.

Jakie zabiegi można przeprowadzić dzięki medycynie estetycznej?

Zabiegi medycyny estetycznej są coraz częściej stosowane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Botoks jest jedną z najbardziej efektywnych metod walki ze zmarszczkami mimetycznymi. Sposób ten od dawna cieszy się niezwykle dużym zainteresowaniem wśród osób pragnących zachować świeży i młody wygląd na dłużej.
W ofercie mmclinic.pl czeka szeroka gama zabiegów z wykorzystaniem botoksu. Usuwanie zmarszczek mimicznych, leczenie nadpotliwości, czy redukcja lwiej zmarszczki i kurzych łapek wokół oczu to przykładowe zabiegi. W trakcie zabiegów stosuje się toksynę botulinową typu A.
Profesjonalny zespół zapewnia komfortowe i skuteczne rozwiązania dla potrzeb związanych z medycyną estetyczną. Inne dostępne zabiegi to:

 • unoszenie opadających brwi;
 • redukcja zmarszczek palacza;
 • spłycenie zmarszczek na czole;
 • korekta opadających kącików ust;
 • leczenie bruksizmu;
 • korekta uśmiechu dziąsłowego;
 • redukcja zmarszczek szyi;
 • leczenie migreny;
 • korekta skrzywienia nosa.

Botoks (Wrocław) – cennik

Botoks jest uważany za bezpieczny zabieg medycyny estetycznej, o ile jest wykonywany przez doświadczonego lekarza posiadającego odpowiednie umiejętności i wiedzę w zakresie stosowania toksyny botulinowej. Jeśli zasady higieny są przestrzegane, a dawka preparatu odpowiednio dobrana, wówczas ryzyko powikłań jest minimalne!
Jednakże, jak każdy zabieg medyczny, botoks może wiązać się z pewnymi działaniami niepożądanymi. Najczęstszymi z niepożądanych objawów są: zaczerwienienie, obrzęk albo siniaki w miejscu podania toksyny (zwykle ustępują po kilku dniach). Rzadziej mogą pojawić się bóle głowy, uczucie napięcia mięśni twarzy, opadające powieki albo brwi (zazwyczaj ustępujące samoistnie na przestrzeni kilku tygodni).
By właściwie przygotować się do zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej, trzeba unikać spożycia alkoholu przez około 24–48 godzin przed planowanym terminem. Trzeba pamiętać, by poinformować specjalistę o stosowanych medykamentach, zwłaszcza mogących oddziaływać negatywnie na proces krzepnięcia krwi. Ceny za zabiegi wyglądają następująco:

 • Lwia zmarszczka – 750 z
 • Leczenie nadpotliwości – 750 zł
 • Kurze łapki – 750 zł

Efekty botoksu są zazwyczaj widoczne w ciągu kilku dni po zabiegu, a pełne rezultaty można zaobserwować po około 1–2 tygodniach. Czas trwania efektów toksyny botulinowej jest jednak różny dla każdej osoby i jest zależny od wielu czynników, m.in. wieku, kondycji skóry, nawyków życiowych czy indywidualnych cech organizmu.
W przypadku większości osób, efekty botoksu utrzymują się średnio od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie mięśnie zaczynają stopniowo odzyskiwać swoją funkcję, a zmarszczki mogą powoli wracać. Warto jednak pamiętać, że regularne powtarzanie zabiegu może przedłużać czas trwania efektów oraz utrwalać efekt wygładzenia zmarszczek! W takim przypadku kolejne zabiegi mogą być przeprowadzane rzadziej, a efekty utrzymywać się nawet do 9–12 miesięcy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena