Chyba każdy, kto choć raz planował oświetlenie, wie, że wybór odpowiednich lamp może okazać się sporym wyzwaniem. Oprawy powinny być bowiem nie tylko przyjemne dla oka, ale i funkcjonalne, a także dobrze dopasowane do pomieszczenia. Ze względu na te wymogi coraz większą popularnością cieszą się plafony sufitowe LED. W czym tkwi ich fenomen? W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci cztery powody, dla których warto się na nie zdecydować.

 

 

Data dodania: 2023-06-01

Wyświetleń: 90

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Plafony sufitowe LED – 4 powody, dla których warto się na nie zdecydować

1. Plafony sufitowe LED, czyli uniwersalne światło do wszystkich pomieszczeń

Jedną z najważniejszych zalet plafonów sufitowych LED jest ich uniwersalność. Tego rodzaju oprawy doskonale sprawdzą się w niemal wszystkich pomieszczeniach – od łazienki, poprzez kuchnię, aż po salon czy sypialnię. Z powodzeniem stosuje się je również w biurach, sklepach czy lokalach usługowych.

2. Lampy, które pokochasz za funkcjonalność

Plafony sufitowe LED to także lampy bardzo funkcjonalne. Odpowiednio dopasowane do pomieszczenia skutecznie je rozświetlają, a przy tym nie zajmują wiele miejsca. Nie zaburzają też ciągów komunikacyjnych, dzięki czemu są idealnym wyborem np. do kuchni, łazienki czy przedpokoju. Jeżeli marzy Ci się modne oświetlenie, ale nie masz przestrzeni na efektowną lampę wiszącą, to plafon LED może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę! Co więcej, niektóre oprawy mogą zaoferować Ci także dodatkowe funkcje, jak np. sterowanie za pomocą pilota.

3. Różnorodny, coraz to ciekawszy design

Ważnym atutem współczesnych plafonów LED jest ich zróżnicowany design. Wśród tego rodzaju opraw znajdziesz zarówno lampy idealne do wnętrz nowoczesnych i  minimalistycznych, jak i np. plafony kryształowe, wprost stworzone z myślą o aranżacjach klasycznych, art deco czy glamour. Doskonałym przykładem takiej różnorodności jest chciażby oferta e-sklepu https://iluminar.pl/.

4. Energooszczędność

Lampy LED powoli wypierają oprawy z tradycyjnymi żarówkami. Warto zaznaczyć, że nie bez powodu. Są energooszczędne i zużywają znacznie mniej prądu, dzięki czemu są tańsze w eksploatacji i przyjazne dla środowiska. Wybór tego rodzaju oświetlenia to więc korzyść zarówno dla Twojego portfela, jak i planety – układ idealny, prawda?

Plafony sufitowe LED doskonale łączą wszystko to, czego wymaga się od nowoczesnego oświetlenia. Są praktyczne, energooszczędne, kompaktowe, a zarazem coraz ciekawsze wizualnie. Jeżeli rozglądasz się za oprawami, które idealnie uzupełnią wnętrze Twojego domu, biura czy też lokalu, to z pewnością jest to opcja godna Twojej uwagi.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena