Nowoczesne podłogi winylowe szturmem wdarły się na wnętrzarski rynek i z roku na rok zyskują coraz większą popularność. W czym tkwi ich fenomen? Czy faktycznie mają do zaoferowania coś więcej niż inne dostępne na rynku opcje? W dzisiejszym artykule przyjrzymy się im nieco bliżej, odpowiadając na pytanie o to, czy i kiedy to dobry wybór.

 

 

Data dodania: 2023-04-27

Wyświetleń: 109

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Podłogi winylowe – dlaczego to hit ostatnich lat? Sprawdzamy, czy to dobry wybór

Podłogi winylowe, czyli właściwie jakie?

Podłogi winylowe cenione są przede wszystkim za swoje właściwości, a te są zasługą materiału, z którego są wykonane. Jest nim tworzywo sztuczne, a dokładniej polichlorek winylu (PCV). Panele winylowe wykonane są z kilku jego cienkich warstw, a ich powierzchnię zwykle dodatkowo wzmacnia się warstwą poliuretanu. W ten sposób, dzięki użyciu nowoczesnych technologii, powstają podłogi, które doskonale łączą stylowy wygląd z wyjątkowymi walorami użytkowymi.

Właściwości podłóg winylowych – czym wyróżnia się to rozwiązanie?

Panele winylowe to synonim funkcjonalności. Są trwałe i bardzo odporne na niesprzyjające czynniki, takie jak chociażby wilgoć czy promienie UV. Z tego względu mogą być montowane nawet w miejscach, w których panują trudne dla posadzki warunki, np. w kuchni czy łazience. Ponadto – z uwagi na wytrzymałość – znakomicie sprawdzą się w lokalach komercyjnych i użytkowych, w tym w biurach czy restauracjach.

Poza swoją użytkowością podłogi winylowe oferują także coraz bardziej wyszukany design. Znakomicie imitują drewno, dla którego stanowią chętnie wybieraną alternatywę, ale na rynku nie brakuje też wzorów imitujących beton czy kamień – szeroki wybór paneli winylowych o przeróżnym designie czeka na Ciebie np. w e-sklepie Oto Wnętrze – https://otownetrze.pl/podlogi-winylowe. Wytłoczony wzór nie płowieje i doskonale radzi sobie z upływem czasu, dzięki czemu podłoga winylowa zachowuje swoją nienaganną kondycję przez lata.

Co ważne, winyl jest dosyć ciepły i przyjemny w dotyku, czym z pewnością przewyższa klasyczne płytki ceramiczne. Nie sprawia też problemów w utrzymaniu w czystości i nie wymaga konserwacji. Jest także dobrze przebadany i w pełni bezpieczny, również dla alergików i dzieci.

Połogi tego rodzaju wyróżniają się także stosunkowo prostym montażem – musisz jednak wiedzieć, że wymagają odpowiednio przygotowanego podłoża.

Czy podłoga winylowa to opcja dla Ciebie?

Jeżeli szukasz trwałej i funkcjonalnej, a zarazem stylowej podłogi, to panele winylowe powinny okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Choć są nieco droższe od klasycznych paneli, to z pewnością rekompensują to swoją wyjątkową odpornością, dzięki której podłoga nawet po latach wygląda jak nowa. To nowoczesne rozwiązanie sprawdza się w niemal wszystkich pomieszczeniach domowych i komercyjnych, dlatego z dużym prawdopodobieństwem spełni także Twoje oczekiwania.Licencja: Creative Commons
0 Ocena