Chcesz zacząć dbać o formę i jeździć na rowerze? Możliwości jego zakupu jest kilka. Możemy kupić go w wielu sklepach wielko powierzchniowych, małych sklepach rowerowych, używany od kogoś z drugiej ręki lub poszukać go na różnych giełdach przedmiotów używanych.

Data dodania: 2023-03-21

Wyświetleń: 152

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać i kupić dobry rower?

Najlepszym sposobem będzie jednak wybrać się do lokalnego sklepu rowerowego. Dlaczego? Bo dzięki osobistemu spotkaniu z profesjonalistą dowiesz się, jaki rozmiar i styl roweru najlepiej pasuje do Twojego wzrostu, typu ciała i preferencji. Możesz również fizycznie przejechać się na kilku różnych rowerach i zobaczyć, jakie cechy sprawią, że poczujesz różnicę w użytkowaniu. Porównując rowery ze sobą szybciej znajdziesz ten, który spodoba Ci się najbardziej, na dodatek na bieżąco możesz o wszystko dopytać doświadczonego sprzedawcę. Na pewno w Twojej okolicy jest jakiś sklep rowerowy z bogatą ofertą rowerów i akcesoriów. Wizyta w nim nie zobowiązuje Cię od razu do zakupu roweru, ale warto rozejrzeć się, zapoznać z produktami a jeśli znajdziesz coś w swoim przedziale cenowym, co ci się spodoba to nagle może okazać się, że znajdziesz fajny rower i będziesz miał go od ręki wraz z gwarancją i serwisem.

O co warto pytać w sklepie rowerowym?

Na pewno warto zapytać na miejscu w sklepie czy poza fabrycznie nowymi rowerami można zakupić również rower używany. Większość sklepów ma bardzo ograniczony wybór używanych rowerów i trzyma je na zapleczu gdyż jak wiadomo najlepiej najpierw zaoferować i sprzedać potencjalnemu klientowi nowy rower.  Jednak plus używanych rowerów ze sklepów jest taki, że są one zazwyczaj bardzo dobrze utrzymane, po całościowym przeglądzie w serwisie rowerowym, wyregulowane i gotowe do bezpiecznej, komfortowej jazdy. Na miejscu sprawdź też czy możesz wynegocjować bezpłatne przeglądy i serwis przez rok lub dwa, jako część swojego zakupu. Jedną z największych zalet zakupu w sklepach rowerowych jest to, że te o dobrej renomie zazwyczaj dbają o swoich klientów i oferują jakieś benefity oraz okazje.

Kiedy już znajdziesz taki, który Ci się podoba i jest odpowiedni dla Twoich potrzeb przejedź się nim. Przełącz kilka razy każdy bieg. Przerzutki powinny przebiegać płynnie, bez nadmiernego klikania. Przetestuj hamulce, unieś każdą oponę w powietrze i obróć ją parę razy. Opony powinny obracać się równo bez hałasu i bez dotykania klocków hamulcowych. Dobierz odpowiednią wielkość ramy dla swojego wzrostu, zastanów się czy chcesz hamulce tarczowe czy zwykłe, sprawdź amortyzator i jeśli wszystko działa poprawnie a rower Ci się podoba, dokonaj zakupu.  Jeśli po zakupie okaże się, że cokolwiek drobnego wymaga regulacji w zakupionym rowerze lub jeśli chcesz go po prostu profesjonalnie wyregulować, zrobisz to w serwisie rowerowym. Dlatego też najlepiej zakupu dokonać w sklepie, który jest jednocześnie serwisem rowerowym i będziesz mógł zawsze udać się tam i wyregulować rower.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena