Rower jest jedną z lepszych inwestycji na jaką można przeznaczyć pieniądze. Dzięki niemu można oddychać świeżym powietrzem i spędzać czas na łonie natury podczas zwiedzania różnych tras i ciekawych miejsc. Dzięki niemu można również bardzo poprawić kondycję i polepszyć swoje samopoczucie. Oprócz tego jazda na rowerze wpływa pozytywnie na stan finansów gdyż dzięki jeżdżeniu nim np. do pracy można zaoszczędzić na paliwie.

Data dodania: 2023-02-20

Wyświetleń: 67

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Na co zwrócić uwagę kupując rower?

Rowery to dość proste maszyny. Jeśli kupisz taki, który jest dobrze skonstruowany i będziesz go konserwował, rower może przetrwać wiele dekad. W konsekwencji stary, używany rower może jeździć równie dobrze, jak zupełnie nowy. Po poradę najlepiej wybrać się do sklepu rowerowego gdzie fachowo udzielą wszystkich porad i wskazówek. Na dodatek w sklepie rowerowym można na żywo zobaczyć różne modele i się nimi przejechać co jest też kluczowe w wyborze dobrego i wygodnego dla nas roweru. Generalnie można dostać naprawdę ładny, trwały rower już w przedziale od tysiąca do dwóch złotych. Im wyższa cena tym rower ma większe funkcjonalności i ulepszenia. Kluczowe pytanie to do jakich celów jest potrzebny rower - większa kwota oznacza, że płaci się za zaawansowane funkcje, które nie będą miały znaczenia dla przeciętnego rowerzysty dojeżdżającego do pracy lub jeżdżącego dla przyjemności. Dodatkowo przysługują Ci wizyty serwisowe w autoryzowanym serwisie rowerowym.

Istnieją trzy podstawowe typy rowerów, które należy rozważyć.

Rowery górskie mają zazwyczaj grubsze, garbate opony i amortyzowane zawieszenie, odpowiednie do jazdy w terenie. Ich kierownica jest zazwyczaj prosta i pozioma, a rowerzysta siedzi wyprostowany.

Rowery szosowe mają cieńsze opony i zazwyczaj są lekkie, bez zawieszenia, zbudowane z myślą o maksymalnej prędkości i wydajności na chodnikach. Ich kierownica jest często w kształcie łuku (tzw. drop bar), a rowerzysta jest zazwyczaj pochylony do przodu.

Rowery miejskie łączą w sobie cechy rowerów górskich i szosowych. Są przeznaczone do jazdy po betonie przez większość czasu, ale w razie potrzeby można je zabrać w teren choć będą sobie radzić gorzej niż rowery górskie.

Okazuje się, że wiele osób jest początkowo zainteresowanych rowerami górskimi jeśli jednak planujesz jeździć głównie po okolicy lub po mieście, nie jest to najlepszy wybór. Jeżdżąc na rowerze górskim po chodniku, musisz wykrzesać z siebie więcej energii, co powoduje szybsze zmęczenie. Kupuj rower górski tylko wtedy, gdy zamierzasz często jeździć po ziemi lub trawie. Wybierając rower, zastanów się, jakie cechy są naprawdę ważne i skup się na tych kilku rzeczach. Na przykład, waga roweru ma ogromny wpływ na ilość energii potrzebnej do jazdy - niska waga jest jedną z lepszych zalet, ale kiedy zaczynasz dodawać do roweru funkcje, takie jak zawieszenie lub hamulce tarczowe, to waga zostaje zwiększona. Oczywiście są lekkie rowery, które mają te rzeczy, ale kosztują już dużo, dużo więcej. Warto też uważać na rowery, które są "ładne". Jeśli rower jest wyposażony w zabytkowe błotniki, kalkomanie, klakson i duży koszyk, istnieje duże prawdopodobieństwo, że płacisz za estetykę i dodatkową wagę, a nie za dobrą jazdę i wysokiej jakości części. Pamiętaj, że mniej znaczy więcej. Poza tym dokonując zakupu w sklepie rowerowym poza cennymi wskazówkami dotyczącymi wyboru możesz od razu liczyć na usługi i korzystanie z ich serwisu rowerowego, co również ułatwi dbanie o jego dłuższą żywotność.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena