Jeśli wiesz, na czym polega doładowanie telefonu na kartę, możesz w podobny sposób doładować licznik energii elektrycznej. Przedpłatowy licznik prądu działa na tej samej zasadzie – pozwala zużyć tyle prądu, za ile go doładujesz.

Data dodania: 2023-01-10

Wyświetleń: 318

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak doładować przedpłacony licznik prądu?

Proste doładowanie licznika prądu

Licznik prepaid stosowany jest już od dawna, ale do tej pory był rozwiązaniem głównie dla osób, które nie płaciły rachunków w określonym terminie. Szybko zyskał jednak na popularności, gdyż pozwala na bieżąco kontrolować wydatki, przydaje się też w mieszkaniach na wynajem. Dzięki niemu płacimy za rzeczywiste zużycie prądu.

Gdy limit energii wyczerpie się, licznik odłączy prąd. W każdej chwili możesz jednać szybko dokonać doładowania licznika. Część operatorów ma w swojej ofercie montaż licznika przedpłatowego i doładowanie prądu – Enea i Energa to przykładowi usługodawcy. Korzystanie z licznika przedpłatowego pozwala zaoszczędzić nawet do 25% wydatków.

Doładowanie licznika – jak to zrobić?

Na przykład Enea pozwala szybko i bezproblemowo doładować licznik przedpłatowy. Można go doładować, kupując energię elektryczną online. Trzeba jedynie założyć konto w eBOK (Elektronicznym Biurze Obsługi Klienta). Aplikacja pozwala m.in. na zawarcie umowy, pobranie i opłacanie faktur oraz sprawdzenie bieżącego salda. Wystarczy wypełnić formularz dostępny online, wpisać kod kreskowy z karty (dostępna na koncie eBOK), by uzyskać kod doładowania SMS-em. Następnie system przekieruje do Operatora Płatności.

Doładowanie prądu Enea możliwe jest też telefonicznie oraz wygodnie w różnych punktach usługowych – m.in. w sklepach Żabki, Lewiatan czy E. Leclerc. Sieć partnerów jest w Polsce bardzo rozbudowana. Wybraną porcję energii elektrycznej można kupić także w kioskach czy na stacjach paliwowych.

To wygodne rozwiązanie, bo możesz uzupełnić licznik po drodze z pracy lub na porannych zakupach. W każdej Żabce kupisz doładowanie licznika prądu na dowolną kwotę. Żabka współpracuje z największymi operatorami energii elektrycznej – jak Enea, Energa, Tauron czy PGE. Kod zakupiony w punktach handlowych działa zatem na takiej samej zasadzie jak doładowanie do telefonu komórkowego.

Wystarczy podać pracownikowi sklepu wybraną kwotę, za jaką chcesz zakupić energię. Otrzymany kod składający się zwykle z dwudziestu cyfr trzeba po prostu wprowadzić do licznika. By móc korzystać z tej oferty, musisz jedynie mieć specjalną kartę umożliwiającą zakup energii w różnych punktach – uzyskasz ją poprzez wspomniany wyżej system eBOK.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena