W ostatnim czasie stempel do laku stał się bardzo popularny. Jest to świetny sposób, żeby ciekawie zaakcentować zaproszenia ślubne lub komunijne. Z pewnością chcesz oryginalnie opieczętować limitowane produkty, które w twojej firmie są produkowane. Wyjaśniamy, gdzie wykorzystuje się tego typu stempel.

Data dodania: 2023-01-02

Wyświetleń: 298

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zalety stempli do laku

Wybór stempli do laku


Nie ulega wątpliwości, że stemple do laku będą się idealnie nadawać, jeśli chcesz nietuzinkowo ozdobić dokumenty oraz produkty. Warto pamiętać, że stempel jest okrągłą podstawą, na której graweruje się dowolnie wybraną przez klienta grafikę. Trzeba jasno podkreślić, że stempel jest wyprodukowany z mosiądzu lub innych wytrzymałych materiałów. Właśnie dlatego klienci nie muszą się przejmować uszkodzeniami mechanicznymi. Należy mieć na uwadze, że grawer na stemplu dostępny jest w wersji z odbiciem wklęsłym oraz wypukłym.

Czym jest stempel?


Warto dodać, że stempel posiada rączkę drewnianą o kształcie opływowym, która idealnie pasuje do dłoni. To sprawia, że pieczątki można tworzyć dużo szybciej i sprawniej. Średnica stempla też nie powinna być zbyt duża, dlatego zazwyczaj nie przekracza 40 mm. Bardzo zbliżonym produktem jest referentka, która jest sporo mniejsza, ale także jest wykonana z mosiądzu. Referentka jest wyposażona w uchwyt typu brelok. Można powiedzieć, że praktycznie takie samo jest zastosowanie referentki oraz stempla. Warto dodać, że na laku lub plastelinie można odciskać stemple.

Wygrawerowany obraz


Wygrawerowany obraz może zostać odbity nawet na bardzo miękkim materiale. Jeśli zależy ci na tym, żeby wszystkie elementy były dobrze widoczne to musisz szybko i pewnie docisnąć stempel do laku. Należy pamiętać, że najczęściej stosowanym materiałem do stempli jest lak. Nie wszyscy mają świadomość, że pod wpływem temperatury rozpuszcza się do postaci półpłynnej. Dodatkowo charakteryzuje się naprawdę dobrą przyczepnością do papieru, ale również innych materiałów. Trzeba jednak uważać, ponieważ lak jest bardzo kruchy. Prawdopodobnie się pokruszy, jeśli będziesz chciał go odkleić od kartki. Każdy może z łatwością znaleźć coś dla siebie, ponieważ dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych. Nie ulega wątpliwości, że stemple znalazły zastosowanie w wielu miejscach, takich jak banki, biura oraz urzędy.

Stempel do laku znajdziesz w ofercie Grawernia.pl

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena