Nowoczesne przestrzenie wymagają nowoczesnych rozwiązań, jakimi są ścianki działowe ze szkła. Tego typu patenty są coraz częściej wykorzystywane nie tylko w biurowcach, ale również w domowej przestrzeni. Spowodowane jest to wielością zalet, jakie oferują tego rodzaju ścianki. Obok walorów estetycznych, które doskonale wkomponowują się we współczesne aranżacje, pozostaje również kwestia praktyczna. 

Data dodania: 2022-11-30

Wyświetleń: 253

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ścianki działowe szklane — czy warto je instalować w budynkach?

Ze względu na swoje właściwości taka ścianka zapewni każdemu pracownikowi spokój i komfort podczas wykonywania pracy, zwiększającym tym samym jego wydajność.

Nowoczesne przestrzenie wymagają nowoczesnych rozwiązań, jakimi są ścianki działowe ze szkła. Tego typu patenty są coraz częściej wykorzystywane nie tylko w biurowcach, ale również w domowej przestrzeni. Spowodowane jest to wielością zalet, jakie oferują tego rodzaju ścianki. Obok walorów estetycznych, które doskonale wkomponowują się we współczesne aranżacje, pozostaje również kwestia praktyczna. Ze względu na swoje właściwości taka ścianka zapewni każdemu pracownikowi spokój i komfort podczas wykonywania pracy, zwiększającym tym samym jego wydajność. 

Ścianki działowe ze szkła — dlaczego zyskują na popularności?

W nowoczesnych biurowcach coraz częściej można zauważyć wyznaczone strefy odgrodzone od siebie szklanymi ściankami akustycznymi. Tego typu rozwiązania sprawdzają się zarówno w biurach, jak i w salach konferencyjnych, a także innych podobnych obiektach służących do pracy i wymagających odgrodzenie się od hałasu. Dźwiękoszczelne ścianki działowe zapewniają ciszę, tym samym zwiększając komfort i wydajność pracownika. Ponadto nadają się do stref przeznaczonych na konferencje i ważne rozmowy zapewniając całkowitą prywatność. Zastosowanie dobrej jakości materiałów sprawia, że takie ścianki działowe są odporne na zarysowania i uszkodzenia. Z tego powodu świetnie nadają się do pomieszczeń intensywnie użytkowanych. Oczywiście ogromnym atutem takiego rozwiązania jest również przepuszczalność światła słonecznego. Dzięki temu nawet najodleglejsze biuro może korzystać z naturalnego oświetlenia. Ponadto oszklone pomieszczenia sprawiają wrażenie większych i bardziej przejrzystych. Obok zastosowań praktycznych pozostają również walory estetyczne. Ścianka działowa doskonale wkomponowuje się w wygląd nowoczesnych biurowców, a nawet większych mieszkań, w których poszukuje się ciekawych rozwiązań na wydzielenie poszczególnych stref. Oczywiście warto pamiętać, że decydując się na taką ściankę, warto od razu rozważyć zakup odpowiednich rolek do drzwi przesuwnych, które zagwarantują lekkie i bezproblemowe działanie całego systemu przesuwnego.

Jak wybrać rolki do drzwi przesuwnych?

Za sprawne działanie drzwi przesuwnych odpowiada cały system przesuwny, na który składają się m.in. okucia, prowadnice, szyny, a także rolki do drzwi przesuwnych. Te ostatnie zapewniają ciche i delikatne działanie skrzydeł drzwiowych niezależnie od ich ciężaru. W zależności od potrzeb można wybrać rolki z dowolnego materiału. Mając jednak na uwadze fakt, że zależnie od rodzaju tworzywa takie rolki będą trochę inaczej działały i różnie będą sobie radziły z ciężarem konkretnych drzwi. Najtrwalsze są rolki do drzwi przesuwnych aluminiowe, które bez problemu poradzą sobie nawet z bardzo ciężkimi drzwiami. Do lżejszych drzwi mogą się sprawdzić rolki z tworzywa sztucznego, które są znacznie tańsze od tych aluminiowych. Na rynku dostępne są również rolki ze stali, które charakteryzują się solidnością wykonania i prezencją. Jednak niektóre modele po pewnym czasie mogą zacząć skrzypieć lub ciężej chodzić. Dużym atutem rolek do drzwi jest to, że można je dowolnie łączyć z resztą systemu. Dlatego materiał ich wykonania powinien być dobierany według indywidualnych potrzeb.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena