Zastanawiasz się nad zastosowaniem wylewki anhydrytowej? Jakie zalety i wady ma wylewka anhydrytowa? W jakich właściwie pomieszczeniach można wykorzystać taką posadzkę? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. 

Data dodania: 2022-11-03

Wyświetleń: 279

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie zalety i wady ma wylewka anhydrytowa?
  1. Co to jest wylewka anhydrytowa?
  2. Jakie zalety ma wylewka anhydrytowa? 

Wylewka anhydrytowa to aktualnie najlepsza alternatywa dla tradycyjnych wylewek cementowych. Czym dokładnie jest wylewka anhydrytowa i jakie ma zalety? Czy można wykorzystać posadzkę tego rodzaju, gdy planuje się montaż ogrzewania podłogowego? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym artykule. 

Co to jest wylewka anhydrytowa?

Jak wspominaliśmy, wylewka anhydrytowa jest alternatywą dla wylewki cementowej. Cieszy się popularnością głównie z tego względu, że jaj płynna konsystencja ma właściwie parametry samopoziomujące. I chociaż wylewki anhydrytowe mają uniwersalne zastosowanie, specjaliści polecają wykorzystać tego rodzaju podkład podłogowy głównie wtedy, gdy planujemy montaż ogrzewania podłogowego. Taka wylewka pod instalację ogrzewania podłogowego sprawdzi się o wiele lepiej niż wylewka cementowa.

Ogólnie wylewka anhydrytowa to zaprawa, którą wykonuje się na bazie tak zwanego anhydrytowego spoiwa. Jest to nic innego jak odwodniony gips, czyli bezwodna forma siarczanu wapnia. Dodatkowo taki produkt uzupełnia się odpowiednimi wypełniaczami oraz składnikami upłynniającymi. Ciekła konsystencja wylewki anhydrytowej tworzy doskonale gładką i przede wszystkim równą powierzchnię. Dzięki temu nie jest konieczne mechaniczne wyrównywanie powstałej powierzchni. Z tego powodu wylewkę anhydrytową nazywa się właśnie wylewką samopoziomującą. 

Dlaczego posadzka anhydrytowa jest lepsza od piaskowo-cementowej? Na to pytanie odpowiedzi znajdziesz na stronie https://www.termolit.pl/posadzki-anhydrytowe.html, na którą już teraz serdecznie zapraszamy. Z lektury wspomnianego tekstu dowiesz się, dlaczego opłaca się porzucić posadzki cementowe na rzecz anhydrytowych i to niezależnie od tego, czy ktoś planuje ogrzewanie podłogowe.

Jakie zalety ma wylewka anhydrytowa? 

Jakie zalety ma wylewka anhydrytowa? Lista jest długa i obejmuje przede wszystkim fakt, że posadzka tego rodzaju nie wymaga przy jej tworzeniu używania zbrojeń. Ciekła konsystencja produktu rozlewa się łatwo i nie sprawia żadnych problemów, jeśli chodzi o jej wypoziomowanie. Jest to więc wylewka samopoziomująca, co ułatwia prace. Ponadto już po około 48 godzinach można kontynuować prace budowlane lub wykończeniowe, gdyż taka wylewka szybko schnie. A już po pięciu dniach od wykonania posadzki możliwe jest włączenie ogrzewania podłogowego! 

Jak wspominaliśmy, płynność wylewki anhydrytowej gwarantuje niesamowicie gładką powierzchnię. Dodatkowo taką posadzkę wykonuje się bardzo szybko. Na przykład ponad 2000 m2 wylewki można zrobić w ciągu jednego dnia, a w średniej wielkości domu – do około 120 m2 całość trwa z reguły 3 godziny. 

Warto wiedzieć, że wylewka anhydrytowa ma także swoje wady. Minusem jest głównie to, że taka posadzka nie może zostać wykonana w saunie czy pralni przemysłowej. Ponadto na wylewce nierzadko pojawia się tak zwane mleczko, które trzeba dokładnie przeszlifować. Dzięki temu, że nowoczesna wylewka anhydrytowa nagrzewa się dużo szybciej niż betonowa, stanowi idealny wybór przy ogrzewaniu podłogowym, a jej właściwości samopoziomujące sprawiają, że rozlanie wylewki anhydrytowej je bardzo proste.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena