Koparko ładowarka to specjalistyczny sprzęt budowlany, który jak sama nazwa wskazuje może spełnić zarówno funkcję koparki, jak i ładowarki. Urządzenie to umożliwia szybkie i sprawne wykonanie pracy, jednak do jego obsługi potrzebne są specjalne uprawnienia. Na czym polega kurs operatora koparko ładowarek i jak sprawdzić własne oraz cudze uprawnienia? Czym należy kierować się, chcąc wybrać najlepszą szkołę, oferującą kursy najwyższej jakości? Dowiesz się tego, czytając niniejszy artykuł.

Data dodania: 2022-09-26

Wyświetleń: 388

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kurs operatora koparko ładowarki - wszystko, co musisz wiedzieć

Na czym polega kurs operatora koparko ładowarek?

Kurs operatora koparko ładowarki jest dedykowany dla osób, które aktualnie wykonują zawód robotnika budowlanego lub tych, będących w stanie poszukiwania pracy. Uzyskanie odpowiednich kompetencji znacznie zwiększa szanse na zatrudnienie. Uwaga! Kurs przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych, które ukończyły osiemnasty rok życia, posiadają wykształcenie podstawowe oraz przeszły badania psychologiczne, wykluczające istnienie przeciwwskazań do pracy przy obsłudze maszyn.

Co obejmuje szkolenie? Część praktyczna i teoretyczna. 

Kurs umożliwiający zdobycie uprawnień operatora koparko ładowarki obejmuje zarówno część praktyczną, jak i teoretyczną. Ta pierwsza stanowi 82 godziny zajęć, natomiast ta druga - 52 godziny. Szkolenie obejmuje wszelkie działania, związane z poznawaniem bezpiecznych i skutecznych metod obsługi koparek wszelkiego rodzaju. Uczęszczając na kurs, dowiesz się między innymi:

  • jakie są podstawowe przepisy BHP i przeciwpożarowe związane z obsługą maszyn oraz w jaki sposób zapobiegać sytuacjom kryzysowym i awaryjnym
  • w jaki sposób skutecznie udzielić pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, do których możemy zaliczyć na przykład utratę przytomności czy rozległe urazy
  • z jakich elementów zbudowane są koparko ładowarki oraz nauczysz się obsługi każdego z nich
  • na czym dokładnie polega specyfika prac realizowanych przy pomocy koparko ładowarek
  • w jaki sposób należy obsługiwać koparko ładowarkę

Wszystkie ćwiczenia praktyczne wykonywane są pod okiem odpowiednio wyszkolonego i doświadczonego specjalisty przy użyciu w pełni sprawnego sprzętu najwyższej jakości.

Pomyślne zakończenie całości kursu jest równoznaczne z uzyskaniem specjalnego certyfikatu, uprawniającego jego absolwenta do wykonywania zawodu operatora koparko ładowarek. Pozyskane w tej sposób uprawnienia są bezterminowe.

Jak sprawdzić uprawnienia operatora koparki? 

Jeśli już wiesz, na czym polega i jakie części obejmuje kurs operatora koparko ładowarki, pora przejść do kolejnej kwestii. Aby zweryfikować własne lub cudze uprawnienia operatora koparki, należy sprawdzić centralny rejestr operatorów, którego właścicielem jest Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Ty jako pracodawca możesz uzyskać nie tylko informacje o faktycznym posiadaniu konkretnych uprawnień, ale również o ich rodzaju. Niekiedy jednak zdarzają się takie przypadki, gdy książka operatora zostaje zagubiona. Co wtedy? W tym wypadku, należy zasięgnąć pomocy Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, składając odpowiedni wniosek. Instytucja ta potwierdzi wpis do rejestru, a także fakt zdania egzaminu na operatora koparko ładowarki.

Chcesz zapisać się na kurs operatora koparki? Zwróć uwagę na te istotne kwestie!

Pamiętaj, że zapisując się na kurs koparko ładowarki powinno Ci zależeć nie tylko na uzyskaniu certyfikatu, ale również wiedzy i odpowiednich kompetencji. Pomogą Ci one w wykonywaniu jakościowej pracy, mogącej zagwarantować Ci podwyżkę, a nawet awans. Jakimi kryteriami należy się kierować, chcąc dokonać wyboru, którego nie będziesz potem żałować? Zanim przystąpisz do podjęcia ostatecznej decyzji, zapoznaj się z opiniami o szkole, do której zamierzasz się zapisać. Czy wyróżnia się ona dobrą renomą? Czy większość komentarzy i ocen jest pozytywnych? A może placówka uchodzi za zbyt mało profesjonalną i kompetentną? Najlepiej jest stawiać na szkoły, przygotowujące do egzaminu operatora koparko ładowarki, odznaczające się długoletnim doświadczeniem w branży. Nie jest to jednak reguła, gdyż te nowsze placówki mogą stosować bardziej innowacyjne metody, gwarantujące efektywniejszą naukę. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena