Regały wysokiego składowania powszechnie stosowane są magazynach logistycznych, handlowych czy produkcyjnych. Umożliwiają maksymalne zagospodarowanie przestrzeni i bezpieczne układanie palet z towarem. Zapoznaj się z treścią artykułu i sprawdź, jakie mają zalety i kiedy warto je stosować.

Data dodania: 2022-09-13

Wyświetleń: 407

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Regały wysokiego składowania – sposób na optymalne zagospodarowanie magazynu

Czym się charakteryzują regały wysokiego składowania?

Są to stalowe konstrukcje stanowiące podstawowy element infrastruktury magazynowej. Wysokość regałów wysokiego składowania przekracza 7 metrów, dlatego do ich obsługi potrzebny jest wózek widłowy lub specjalna platforma.

Dzięki takim regałom kierownicy magazynu maksymalizują przestrzeń i optymalizują organizację pod kątem wydajności procesu logistycznego. Jednocześnie, ze względu na wysokość, na jakiej jest składowany towar, konieczne jest zachowanie szczególnych środków ostrożności.

Zalety regałów wysokiego składowania

Zastosowanie regałów wysokiego składowania korzystnie wpływa na operacje magazynowe, co ostatecznie przekłada się na wynik finansowy przedsiębiorstwa. Wybierając tego rodzaju konstrukcje do składowania towaru, otrzymujesz w zamian następujące korzyści!

1. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni pionowej

Regały paletowe wysokiego składowania (sprawdź) pozwalają wykorzystać każdy dostępny centymetr powierzchni w magazynie. Umożliwiają przechowywanie towarów powyżej poziomu podłogi, praktycznie do samego dachu budynku. Wydajne rozwiązania w zakresie regałów pozwalają znacznie zwiększyć pojemność magazynu w porównaniu z niskimi lub średnimi regałami.

2. Wysoka trwałość

Solidna konstrukcja regałów pozwala bezpiecznie składować towar na paletach. Oznacza to również brak przestojów oraz oszczędności na remontach. Wybierając system regałów, koniecznie poszukaj renomowanego dostawcy. Nie kieruj się wyłącznie ceną, ponieważ tanio wykonane regały mogą ulec uszkodzeniu lub nawet zawalić się pod ciężarem palet.

3. Większa wydajność

Dzięki systemowi regałów wysokiego składowania możesz poprawić wydajność swojej działalności. Palety z towarem można szybko i bez wysiłku zdjąć z rusztowania, a następnie przekazać do kompletacji lub wydania. To duża oszczędność czasu i lepsza organizacja pracy.

4. Poprawa konkurencyjności

Profesjonalne regały magazynowe umożliwiają nie tylko zwiększenie wydajności, ale pomagają również uzyskać przewagę nad konkurencją. Im lepsza organizacja zapasów i szybsze kompletowanie zamówień, tym większy potencjalny przychód możesz wygenerować.

5. Elastyczność

Istnieje wiele różnych rodzajów stelaży z regulowanymi belkami. Dlatego bez problemu dopasujesz regały, które będą odpowiadały Twoim potrzebom. Są one również łatwo skalowalne, dlatego jeśli będziesz potrzebował więcej przestrzeni magazynowej, możesz dostawić kolejne moduły.

6. Bezpieczeństwo

Regały wysokiego składowania pomimo znacznych rozmiarów są bezpieczne w użytkowaniu. Wynika to głównie z ich konstrukcji, a także zastosowanych rozwiązań i wysokiej jakości materiałów.

Kiedy warto stosować regały wysokiego składowania?

Regały magazynowe wysokiego składowania znajdują zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach, w tym między innymi:

  • centrach logistycznych,
  • zakładach produkcyjnych,
  • składach budowlanych.

Warto je zastosować, gdy powierzchnia magazynu jest ograniczona i występuje jednocześnie duży przepływ towarów, które można spaletyzować. Praktycznie jedyne ograniczenie stanowi wysokość budynku, która nie powinna być mniejsza niż 7 metrów.

Regały wysokiego składowania prosto od producenta

Regały wysokiego składowania powinny być solidne i bezpieczne, dlatego warto postawić na sprawdzonego dostawcę. Firma Rosserwis posiada w swojej ofercie szeroka gamę systemów regałowych, akcesoriów oraz rozwiązań, które sprawdzą się w każdym magazynie.

Proponowany system regałów rzędowych paletowych o dużych wysokościach jest dedykowany do obsługi tzw. wózkiem systemowym o niewielkim korytarzu roboczym. Układ regałów pozwala na maksymalne wykorzystanie kubatury magazynu i bezpieczne składowanie towarów.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena