Odpowiednio dobrana kołdra zapewni maksymalny komfort snu. Na rynku dostępne są różnego rodzaju kołdry, które idealnie nadają się dla osób ceniących wygodę i ciepło, a także przewiewność i swobodę. Jaką kołdrę wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Data dodania: 2022-07-30

Wyświetleń: 343

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kołdra całoroczna, letnia czy zimowa - którą wybrać?

Idealna kołdra na wiosnę, lato, jesień i zimę

Bardzo ważne jest dopasowanie grubości kołdry do pory roku. Latem temperatury w nocy są dość wysokie i człowiek nie potrzebuje grubego przykrycia. Warto zatem wybrać letnią kołdrę, która jest lekka, cienka i przewiewna.

Na zimę najlepszym rozwiązaniem będzie gruba kołdra, która zapewni optymalny komfort cieplny nawet w bardzo mroźne noce. Oczywiście można także zdecydować się na model całoroczny, który świetnie nadaje się dla osób lubiących umiarkowane temperatury.

Kołdra puchowa, wełniana, a może syntetyczna - którą wybrać?

Wypełnienie kołdry w dużej mierze oddziałuje na komfort snu. Dużym zainteresowaniem cieszą się puchowe kołdry, które są lekkie, a zarazem sprężyste. Najczęściej kojarzą się one z grubymi i zimowymi modelami, którymi babcie jeszcze kilkadziesiąt lat temu przykrywały się podczas siarczystych mrozów. Obecnie jednak można znaleźć puchową kołdrę na lato, która zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza.

Bardzo popularne są również kołdry wełniane, pod którymi śpi się naprawdę komfortowo. Jednak naturalne wypełnienie nie nadaje się dla każdego. Szczególnie alergicy powinni uważać, gdyż mogą po nocy spędzonej pod puchową czy wełnianą kołdrą obudzić się w złej kondycji. Dla takich osób najlepsze są kołdry z wypełnieniem syntetycznym. Takie produkty można wyprać w pralce w temperaturze 60 stopni, przy okazji zabijane są wszelkie roztocza, które uczulają. Właściwości antyalergiczne ma wypełnienie lateksowe, które warto także wziąć pod uwagę.

Jaki rozmiar kołdry wybrać?

Największą popularnością cieszą się kołdry 160x200. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących wygodę śpiących pojedynczo. Kołdra 160x200 świetnie sprawdzi się także w łóżku małżeńskim. Spokojnie wyśpią się pod nią dwie osoby.

Kołdra 160x200 jest także doskonałą opcją w przypadku osób śpiących w jednym łóżku, ale pod dwoma kołdrami. Z takiego rozwiązania korzystają osoby, które w nocy dużo się kręcą, a przez to zabierają kołdrę drugiej osobie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z vegehome.pl

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena