O tym, że szafy to jedne z najbardziej praktycznych mebli, nie trzeba nikogo przekonywać. Jest to wyposażenie o niezwykłej wręcz funkcjonalności. Jak żadne inne pozwala na przechowywanie różnych rzeczy. A wszystko to w dyskretny i elegancki sposób. Co ważne, często samą swoją konstrukcją stanowią również ważny element dekoracyjny. Jak w tym wszystkim prezentują się szafy narożne? W jakich pomieszczeniach sprawdzają się najlepiej?

Data dodania: 2022-05-05

Wyświetleń: 377

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Garderoba narożna. W jakich pomieszczeniach się sprawdzi?

Szafa narożna i jej zalety

Istnieje kilka rodzajów szaf, są na przykład szafy tradycyjne, szafy przesuwne, szafy w zabudowie czy wreszcie szafy narożne. Te ostatnie różni od pozostałych to, że projektowane są z myślą o ustawieniu w rogu pomieszczenia. Jak wiadomo, akurat to miejsce należy do jednych z najmniej ustawnych i często niezagospodarowanych. Dlatego też jedna z największych zalet, jaką ma garderoba narożna https://www.meblewojcik.com.pl/typ-mebla/szafy-narozne,29.html, jest możliwość funkcjonalnego wykorzystania rogu pokoju.

Kolejna zaleta szafy narożnej, również wynika z możliwości ustawienia jej w narożniku. I tutaj chodzi przede wszystkim o małe przestrzenie, gdzie postawienie tradycyjnej szafy nie wchodzi w grę. Szafa narożna zajmuje mniej przestrzeni przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. Wynika to z budowy pozwalającej w stu procentach wykorzystać dostępne miejsce. Garderoba narożna, tak, jak zwykła szafa, posiada sekcję z drążkiem, a także szereg półek, regałów, a często również i szuflad.

Garderoba narożna – do jakich pomieszczeń?

Ze względu na swoją wyjątkową konstrukcję, szafa narożna doskonale sprawdza się zarówno w mniejszych, jak i tych większych pomieszczeniach. Do jej ustawienia potrzebny jest tylko róg pomieszczenia i w zależności od jej wielkości, nieco przestrzeni po obu jej stronach. Garderoby narożne także mają zróżnicowane rozmiary. Mogą być naprawdę kompaktowe, ale też bardzo rozbudowane. Przy czym z reguły są mniej przytłaczające niż tradycyjne szafy.

Co ważne, garderoby narożne można ustawiać wszędzie. Doskonale nadają się do pokojów dziecięcych i młodzieżowych. Równie dobrze sprawdzą się w sypialni, pokoju gościnnym czy gabinecie. Te bardziej kompaktowe mogą również stanowić wyposażenie przedpokojów czy niewielkich holów.

Podsumowując, szafy narożne to meble, które łączą w sobie pełną funkcjonalność tradycyjnych szaf, z konstrukcją pozwalającą na wykorzystanie najmniej ustawnych miejsc w pomieszczeniu, czyli jego rogów. Są przy tym uniwersalne i doskonale pasują do różnego rodzaju wnętrz.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena