W dzisiejszych czasach, gdy technologia rozwija się coraz bardziej w szybkim tempie na każdym etapie naszego życia. Ułatwia nam codzienne życie i pomaga nam konsumować czas w sposób, o jakim ludzie w starożytności mogli tylko sobie życzyć.Ale te technologie nie tylko oszczędzają nasz czas, ale także sprawiają, że jest on dla nas bezpieczniejszy w szczególnych przypadkach.

Data dodania: 2022-04-25

Wyświetleń: 1000

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Nowe technologie w kasynach online przyciągają coraz więcej klientów kasyn stacjonarnych

Zastosowanie nowoczesnych technologii, takich jak kasyno online Blik, które gwarantują bezpieczeństwo transakcji finansowych w sieci, wpłynęło bezpośrednio na gwałtowny wzrost liczby internautów stawiających zakłady online. Dodatkowo ograniczenia w działalności kasyn stacjonarnych związane z sytuacją pandemiczną, również przyczyniły się do zwiększenia zainteresowania ofertą kasyn, które pozwalają na gry na automatach online.

Jednak, by gracze z Polski mogli bezpiecznie grać, składać depozyty oraz zdobywać nagrody pieniężne, właściciele kasyn online musieli podjąć odpowiednie kroki, by wdrożyć takie procedury bezpieczeństwa, które zagwarantują maksymalny komfort każdemu członkowi. Były to nie tylko zabezpieczenia fizyczne w postaci uzyskania ważnej, uznawanej na terenie Unii Europejskiej licencji, regularne audyty i kontrole, ale także konieczność przechowywania wrażliwych danych osobowych graczy na serwerach i odpowiednie szyfrowanie połączeń pomiędzy kasynem internetowym, a graczem specjalnymi certyfikatami SSL z kluczami szyfrującym w ilości 128 bitów. Oprócz tego właściciele kasyn zainstalowali na swoich stronach jedynie takie automaty do gry online, które posiadały generatory liczb losowych RNG z gwarancją odpowiednich wypłat RTP.

Jednak wśród najważniejszych zmian wdrożonych przez operatorów kasyn online, było dostarczenie wszystkim graczom nowoczesnych, tanich i bezpiecznych metod płatności. Dzięki nim składający depozyty w kasynie online, nie muszą już wykonywać długich, skomplikowanych, a często ryzykownych operacji finansowych. Portfele elektroniczne oraz systemy natychmiastowych transferów pieniężnych, to doskonałe narzędzia, by sprawnie przesłać pieniądze w ciągu kilku sekund z rachunku bankowego do kasyna online, bez konieczności ujawniania swojej tożsamości. W Polsce najbardziej popularną metodą płatności w kasynach online jest Blik, który jest obecnie dostępny bez dodatkowych opłat.

Polska metoda błyskawicznych płatności Blik powstała w 2015 roku i obecnie mogą z niej korzystać gracze kasyn online, którzy mają otwarte rachunki w jednym z banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Crédit Agricole, Getin Bank, Nest Bank, Noble Bank, Orange Finanse, Pekao SA, Inteligo, Santander Bank Polska SA, T-Mobile Usługi Bankowe, banków spółdzielczych z Grupy Banku Polskiej Spółdzielczości i banków spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej. Firma informuje, że z usług Blika korzysta na co dzień blisko 9 milionów klientów w Polsce. Stosunkowo niedawno udostępniono także płatności zbliżeniowe Blik. Teraz konsumenci mogą płacić w sklepach stacjonarnych do określonej kwoty, bez konieczności przepisywania kodu. Firma Blik rozpoczęła także ekspansję na rynki europejskie. Jest to możliwe dzięki zmianom, jakie zaszły w strukturze udziałowców. W 2020 roku część akcji Blik nabyła międzynarodowa korporacja finansowa Mastercard Inc. Polskie płatności mobilne pozyskały w ten sposób nie tylko środki na rozwój, ale także  nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Aby wykonać płatność online i np. przesłać pieniądze do kasyna online, wystarczy przepisać na stronie transakcji unikalny, jednorazowy kod Blik, który składa się z sześciu losowo wybranych cyfr. Pojawia się on w aplikacji banku i jest ważny tylko przez dwie minuty. Przesłanie pieniędzy jest szybkie, bardzo proste i darmowe. Klient nie ponosi żadnych kosztów związanych z taką właśnie transakcją. Płatność jest realizowana w walucie, w której jest prowadzony rachunek bankowy klienta.

Klienci Blik nie muszą pobierać żadnych dodatkowych aplikacji, by wykonywać przelewy. Wystarczy aplikacja banku i telefon komórkowy. Nie jest wymagane podawanie żadnych numerów kart kredytowych, numerów PIN czy kodów dostępu. Płacący nie muszą także martwić się o numery IBAN czy inne informacje związane z ich rachunkami bankowymi. Już dziś udział transakcji z Blik w polskim i zagranicznym ecommerce wynosi 65,3% i znaczną jego część zajmują właśnie zakupy w kasynach internetowych. Transfery elektroniczne realizowane przy użyciu Blik są objęte tzw. silnym uwierzytelnieniem klienta (SCA). Oznacza to, że tożsamość internauty jest potwierdzana dwa razy np. poprzez kod SMS lub generator kodów. Polscy klienci Blik mają także możliwość wysyłania i dobierania  przelewów na swoje smartfony. Obecnie jest to najszybciej rozwijająca się usługa Blik. Aby zrealizować przelew, wystarczy podać tylko numeru telefonu i skopiować kod z aplikacji bankowej. Nie ma wymogu przepisywania żadnych numerów kont bankowych, danych personalnych oraz adresów odbiorcy.

Uwaga:  hazard niesie ryzyko uzależnienia się i poniesienia strat finansowych i osobistych. Pamiętaj, że każda gra wiąże się z możliwością utraty pieniędzy i z wywołaniem szkodliwych dla psychiki skutków. Działaj odpowiedzialnie!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena