Jeśli chcemy łatwo poruszać się po mieście lub zwiedzić dane miasto i szybko przemieścić się z punktu A do punktu B a nie posiadamy własnego samochodu to najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów. Mając do wyboru auta różnych klas i modeli bez problemu wynajmiesz odpowiednie - na potrzebny okres czasu. Zainteresowanie wynajmem w ostatnim czasie znacznie wzrosło a ceny wynajmu aut zmieniają się, dlatego warto wiedzieć, kiedy jest najlepszy czas na rezerwację.

Data dodania: 2022-01-04

Wyświetleń: 337

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak i kiedy korzystnie wypożyczyć samochód?

Przede wszystkim warto zastanowić się, dokąd się wybieramy oraz czy chcemy wypożyczyć auto na lotnisku, czy w dużym mieście i na jaki okres czasu będzie nam potrzebne. W ruchliwych miejscach, takich jak duże lotniska czy popularne miejsca wakacyjne, wypożyczalnie często zmieniają ceny - czasem nawet kilka razy dziennie. Często zmiany te są niewielkie, ale czasami mogą być znaczące. Jeśli wiemy, że wybieramy się w ruchliwe miejsce, warto dokonać rezerwacji wcześniej, gdy tylko będzie wiadomo, jaki pojazd potrzebujemy. Gdy wynajmujemy samochód w mniej ruchliwym miejscu, ceny nie różnią się aż tak bardzo. Równie dobrze możemy dokonać rezerwacji, gdy tylko znamy termin naszego wyjazdu. W mniejszych miejscowościach samochody mogą się wyprzedać, więc czekanie na spadek cen może być ryzykowne.  Kolejne pytanie to, jakiego typu samochód będzie nam potrzebny.  Jeśli szukamy bardziej niezwykłego typu samochodu, takiego jak siedmiomiejscowy, luksusowy, kabriolet lub samochód z napędem na cztery koła, zdecydowanie warto zarezerwować go jak najwcześniej. Wypożyczalnie samochodów zwykle mają ich mniej, często są to jakieś pojedyncze modele, więc kiedy już ich nie ma, to nie ma. Ceny tych samochodów nie rosną i nie spadają tak często, więc jest też dużo mniejsze prawdopodobieństwo, że znajdziemy okazję w promocyjnej cenie na ostatnią chwilę.  

Kiedy najlepiej zarezerwować samochód do wynajęcia?

Rezerwacja na trzy do sześciu miesięcy przed podróżą jest zazwyczaj idealnym rozwiązaniem. W tym okresie ceny są najbardziej konkurencyjne. Nie ma zbyt wielu korzyści z rezerwacji z większym wyprzedzeniem. Wręcz przeciwnie, ceny są zwykle wyższe na rok do przodu.  Jeśli dokonujesz rezerwacji bliżej terminu podróży i odpowiada Ci jeden z bardziej popularnych typów samochodów - np. coś z grupy mini, ekonomicznej lub kompaktowej - rzadko jest problem z zarezerwowaniem samochodu bliżej terminu podróży. Wypożyczalnie samochodów dysponują dużą ilością różnych modeli i choć ceny mogą wzrosnąć pod koniec dnia, popyt jest wysoki. Każdy czasami dokonuje rezerwacji z opóźnieniem. Rezerwacja w ciągu tygodnia przed podróżą będzie prawdopodobnie kosztować więcej. W ciągu ostatnich 48 godzin, ceny prawie zawsze idą w górę.  Jednak wynajem samochodów w wielu miejscach jest nadal zaskakująco tani. Jeśli więc musisz dokonać rezerwacji w ostatniej chwili, nie przejmuj się zbytnio. Warto dokonać rezerwacji on-line nawet na kilka godzin przed wyjazdem po samochód. W ten sposób można porównać ceny i wybrać najtańszą ofertę, a nie utknąć z tym, co wypożyczalnia nam proponuje. Można zastanowić się jeszcze, dlaczego ceny tak często się zmieniają? Zmieniają się, ponieważ popyt na wynajmowane samochody rośnie i maleje. Firmy wynajmujące samochody chcą wynająć jak najwięcej samochodów. Jeśli wynajmują mniej samochodów niż się spodziewały, obniżają ceny, aby przyciągnąć więcej klientów. A jeśli będą miały więcej rezerwacji niż się spodziewały, podniosą ceny, aby zmaksymalizować przychody. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena