Operując hasłem ,,dobre, bo polskie’’ obecnie nie posługujemy się wyłącznie pustym frazesem. Polska odzież coraz częściej bowiem wybierana jest przez rodzimych użytkowników, idąc tym samym w szranki z najbardziej popularnymi markami modowymi. Powodów, dla których tak jest, możemy wymieniać bez liku. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Data dodania: 2021-11-18

Wyświetleń: 403

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego warto kupować polskie ubrania?

Doskonała jakość, przystępne ceny

Niebagatelnym argumentem jest że polska odzież jest po prostu znakomita. Odznacza się nie tylko świetną jakością, ale i dbałością wykonania, co jest widoczne nawet w najdrobniejszych szczegółach. Zacznijmy od tego, że polscy producenci najpierw poszukują tkanin i materiałów, wybierając te odznaczające się wytrzymałym splotem, odpornym na odkształcenia i możliwością poddania wielu praniom. Następnie zlecają szycie lokalnym i sprawdzonym szwalniom, które dbają o wytworzenie produktu według ściśle określonego projektu. Nie ma tu miejsca na fuszerkę czy wadliwe szwy. To w zupełności wystarcza, by polskie ubrania były cenionymi i chętnie kupowanymi nie tylko w naszym kraju. 

Rzetelność wykonania wpływa więc na jakość produktu i komfort jego noszenia. Jakość z kolei przekłada się na jego trwałość i żywotność. W dobie rosnącej niechęci do słabej jakości ubrań z sieciówek to argumenty niemal nie do odrzucenia.

Lokalna produkcja - wspieranie rodzimej gospodarki

Coraz częściej kupujący zwracają uwagę na to, skąd pochodzą produkty, które będą nosić. To ich decyzje wywierają na producentach nacisk na to, by odzież charakteryzowała się doskonałą jakością, ale i by niosła za sobą coś więcej niż metkę. Powierzanie szycia ubrań polskim szwalniom, korzystanie z rodzimych firm odpowiedzialnych za dostawę materiałów czy gotowych już produktów do konkretnych butików wpływa zaś na poziom zatrudnienia oraz redukcję krajowego bezrobocia. 

Mało tego - wybierając produkty lokalnych producentów wzmacniamy rodzimą gospodarkę, ale także koncepcję zrównoważonej mody.

Pozytywny wpływ na środowisko

Czy kupując polskie ubrania możemy przyczynić się do zredukowania zmian klimatycznych z punktu widzenia zwykłego Kowalskiego? Oczywiście!

Polskim markom przyświeca nie tylko idea zrównoważonej produkcji, czyli optymalizacja zużytych materiałów czy funkcjonalność produktów. System szycia polskich ubrań jest kontrolowany i dokonuje się w koegzystencji ze standardami sprawiedliwego handlu. Marki starają się stosować wyłącznie certyfikowane materiały, które opatrzone zostały atestami w postaci standardów takich jak chociażby OEKO-TEX oznaczającym, że ubrania są bezpieczne dla skóry i środowiska. Polskie marki modowe biorą więc odpowiedzialność za sprawy środowiskowe w swoje ręce, co dla większości polskich kupujących stanowi wartość samą w sobie. Warto także szukać marek, ktore kierują się zasadą zero waste

Być może małe polskie marki może nie stać na wielkie kampanie reklamowe, ale naszym zdaniem -  nawet tego nie potrzebują. Funkcjonowanie w zgodzie z pewnymi wartościami do polskich konsumentów przemawia coraz bardziej i to jeden z najważniejszych argumentów wyjaśniających dlaczego warto kupować polskie ubrania.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena