Nowoczesne projektowanie wnętrz to odejście od przepychu zdobień. Projektanci coraz częściej hołdują prostym liniom, surowym formom i stonowanym odcieniom. W otoczeniu estetyki tego typu znacznie lepiej wypadają wytwory sztuki współczesnej, niż wielkie dzieła renesansowych klasyków, takich jak Leonardo da Vinci czy Raffaello Santi. 

Data dodania: 2021-11-16

Wyświetleń: 457

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Nowoczesne plakaty do salonu — poznaj 3 młodych artystów

Artyści najnowszej generacji to graficy i fotografowie poszukujący w swoich pracach piękna zawartego w prostocie. Poznaj ich twórczość i sprawdź, które wzory sprawdzą się w formie jakościowych wydruków na Twojej ścianie.

Plakaty na ścianę do salonu — dlaczego warto je zawiesić?

Salon stanowi jeden z kluczowych punktów każdego domu. To tutaj podejmujemy gości, relaksujemy się i oddajemy się rozrywkom. Nie bez znaczenia jest zatem odpowiedni klimat tego pomieszczenia, który tworzą zarówno stylowe meble, jak i dodatki dekoracyjne. Bez wątpienia plakat z ciekawym wzorem to detal, który potrafi zdominować całe wnętrze i dodać mu niepowtarzalnego charakteru. Pomysłowe fotografie lub nietuzinkowe grafiki to świetne rozwiązanie, jeśli szukasz dopełnienia aranżacji w stylu skandynawskim, minimalistycznym, glamour, boho, retro czy vintage. Nowoczesne plakaty do salonu podobają się entuzjastom niebanalnego designu i trafiają w nawet najbardziej wysublimowane gusta.

Jaki plakat do salonu wybrać? Poznaj młodych artystów i ich dzieła

Wśród współczesnych, młodych artystów nie brakuje utalentowanych fotografów, ani plastyków. Poznaj kilku z nich i dowiedz się, jak wyeksponować ich dzieła, aby prezentowały się pięknie w Twoim salonie.

Kamil Leczkowski — fotografie z życia wielkiego miasta

Kamil Leczkowski to fotograf samouk, który zasłynął głównie ze swoich imponujących zdjęć Warszawy. Zapierające dech ujęcia stolicy urzekły internautów, trafiając szczególnie do serc jej mieszkańców. Pochmurne niebo nad Pałacem Kultury, zawrotne tempo miejskiego życia wyrażone w postaci pędzącego pociągu metra czy „rajska” palma na rondzie de Gaulle'a — widokówki z syreniego grodu nie tylko przyciągają oko, ale też wywołują fascynację i pochłaniają odbiorcę. Z jednej strony prezentują Warszawę jako miasto szarości i pośpiechu. Z drugiej, eksponują ulotne chwile codzienności, które pomimo pozornej banalności, intrygują i zachęcają do przemyśleń. Wśród fotografii Leczkowskiego znajdziesz też niepowtarzalne ujęcia innych światowych metropolii, takich jak Singapur czy Drezno.

Plakaty z architekturą i ulicami wielkich miast zaprezentują się świetnie w salonie w stylu industrialnym oraz retro. Z powodzeniem wypełnią pustkę na ścianie, dodając wnętrzu tajemniczości, która obecna jest na wszystkich fotografiach Leczkowskiego. W tej roli szczególnie sprawdzą się zdjęcia wykonane w mgliste, deszczowe dni oraz zimowe ujęcia nocne.

Urbex na luzie — zdjęcia z zapomnianych miejsc

Z pasji do eksplorowania opuszczonych budynków i z chęci do ich uwieczniania powstał projekt Urbex Na Luzie. Młodzi poszukiwacze przygód zwiedzają trudnodostępne i zapomniane miejsca i przybliżają je światu za pomocą przepięknych fotografii. Niewątpliwie atmosfera zrujnowanych fabryk, zarośniętych domostw i lichych, rozpadających się chatek potrafi wzbudzić ciekawość i wywrzeć silne wrażenie. Plakaty w salonie, prezentujące zapomniane miejsca, to świetne rozwiązanie do aranżacji w stylu vintage oraz industrialnym. Ujęcia wiejskich chat i drewnianych okiennic sprawdzą się natomiast w wystrojach boho, folk i etno.

Tomasz Dąbek — imponujące grafiki

Przepiękne, tajemnicze malunki roślin i zwierząt, w połączeniu z subtelnymi barwami, z pewnością zrobią wrażenie na każdym, kto zawiesi w salonie plakat z grafiką Tomasza Dąbka. Opierzone ssaki, hipnotyzujące tancerki i tajemnicze sylwetki ludzi i zwierząt — wśród prac tego artysty nie brakuje osobliwych wzorów. Co więcej, prezentują się one wyjątkowo estetycznie, dlatego z powodzeniem sprawdzą się jako plakat do salonu glamour. Wśród tej unikatowej twórczości znajdziesz również minimalistyczne pejzaże w licznych gamach kolorystycznych, które z łatwością dopasujesz do stylu Twojego wnętrza. Możliwości jest naprawdę wiele.

W poszukiwaniu jakościowych wydruków sprawdź ofertę dobrych sklepów internetowych. Twórczość wszystkich wymienionych artystów znajdziesz w asortymencie Galerii Plakatów. Sprawdź, jakie jeszcze niepowtarzalne dzieła stworzyli i wybierz coś dla siebie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena