Odziedziczyłeś mieszkanie po niedawno zmarłych krewnych? Wyprowadzasz się i sprzedajesz stare mieszkanie? Kupiłeś mieszkanie na rynku wtórnym? Wszystkie te pytania łączy jeden bardzo ważny temat: Co ze starymi meblami, których chcielibyśmy się pozbyć? 

Data dodania: 2021-11-16

Wyświetleń: 359

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Komu w Warszawie zlecić wywóz i utylizację starych mebli?

Przy zakupie mieszkania, koszty jego opróżnienia są wtedy po stronie kupującego. Warto wcześniej samemu zadbać o opróżnienie mieszkania by sprzedać je drożej. Puste mieszkanie sprawia również wrażenie jaśniejszego i większego. 

Co zatem możemy zrobić: 

 1. Zlecić opróżnienie mieszkania specjalistycznej firmie transportwej. Jeśli wiemy, że w mieszkaniu nie ma żadnych wartościowych przedmiotów a w grę wchodzi jedynie utylizacja to wybrana przez nas firma zajmie się uprzątnięciem wszystkiego, łącznie z przynależną do mieszkania piwnicą czy strychem. Decydując się na takie rozwiązanie mamy pewność, że meble dotrą we właściwe i zgodne z obowiązującymi przepisami miejsce. Jeśli meble są dodatkowo w dobrym stanie to często takie firmy wywożą je za darmo. Jeśli chodzi o sprzęt zniszczony, sprzęt RTV/AGD to koszt takiej usługi wynosi między 100 a 200 zł. Jeśli jest to większa ilość to firma dokonuje indywidualnej wyceny. Cena wywozu zależy od ilości i wielkości mebli a także od warunków demontażu jak i wynoszenia. Firmy te pracują przeważnie 7 dni w tygodniu. Wiele z nich wystawia faktury VAT.
 2. Przeważnie firmy zajmujące się wywożeniem starych mebli działają w dwóch opcjach: 
 • Zabierają już wystawione przed budynkiem przedmioty
 • Zabierają je bezpośrednio z mieszkania, domu bądź firmy. 
 1. Możemy sprzedać mieszkanie firmie zajmującej się skupem nieruchomości, która bierze na siebie problem zagraconego mieszkania.
 2. Warto również, jeśli sami nabyliśmy takie mieszkanie lub odziedziczyliśmy, przejrzeć lokum i jego zakamarki w poszukiwaniu bardziej wartościowych przedmiotów czy też antyków. Bardzo popularny jest dziś skup takich użytkowych rzeczy w celu nadania im drugiego życia poprzez renowację. 
 3. Jeśli sami chcemy pozbyć się mebli to musimy się liczyć z wysiłkiem fizycznym , zaniesieniem do kontenera na gabaryty (przynajmniej raz na pół roku taki kontener jest podstawiany w pobliskiej lokalizacji). Ewentualnie własnym transportem możemy sami dostarczyć meble do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Punkty takie położone są zazwyczaj na uboczu miast. 
 4. Stare meble można również oddać niektórym instytucjom pożytku publicznego jak noclegownie, domy dziecka, czy schroniska dla zwierząt. 

Warto pamiętać czego zrobić nie można:

 1. Meble to odpad wielkogabarytowy - nie można ich wyrzucić od tak do śmietnika. Za pozbycie się w taki sposób mebli prawo przewiduje możliwość nałożenia mandatu karnego w wysokości 500 zł. W dodatku takie działanie ma niewiele wspólnego z ekologią. 
 2. Podobnie nie powinniśmy takich mebli wykorzystywać jako opału do pieców. Za to również grozi mandat. Dodatkowo podczas spalania pełnej klejów płyt wiórowych czy zaimpregnowanego drewna emitują się do atmosfery ogromne ilości toksycznych związków. 
 3. Nie wywozimy również starych mebli do lasu. Za to również grozi mandat a dodatkowo zanieczyszczamy leśny ekosystem i szkodzimy zwierzętom i roślinom. 

W Warszawie działa kilkadziesiąt takich firm więc wybór jak i konkurencja na rynku odbioru i utylizacji starych mebli jest duża. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena