Wełna mineralna to popularny produkt wykorzystywany do ocieplania budynków. Na rynku jest przynajmniej kilku liczących się producentów, którzy oferują swoim klientom wysokiej klasy materiały. Bez wątpienia zalicza się do nich Isoroc, Petralana oraz Rotaflex. Co znajdziesz w ich asortymencie? Zapraszamy na przegląd.

Data dodania: 2021-10-29

Wyświetleń: 452

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Budownictwo: Zestawienie najpopularniejszych producentów wełny mineralnej

Isoroc – polski producent wełny mineralnej

Isoroc na polskim rynku działa od niemal 20 lat, dostarczając początkowo papę, a teraz już wyłącznie wełnę mineralną o dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Producent deklaruje, że oferowane przez niego materiały nadają się do ocieplania całych budynków mieszkalnych czy użytkowych – poprawiają nie tylko komfort cieplny mieszkańców, ale też efektywność akustyczną oraz energetyczną. Nie bez znaczenia jest wysoki poziom ochrony przed ogniem – klasa reakcji produktów Isoroc wynosi w tym przypadku A1.

Za swoje dotychczasowe działania Isoroc został odznaczony m.in. Certyfikatem Zarządzania Jakością ISO 9001 oraz uzyskał tytuł EKO JAKOŚĆ ROKU 2012.

Petralana – kompetencja i doświadczenie w produkcji wełny

Produkcja wełny w rozumieniu marki Petralana bazuje na technologiach przyjaznych dla środowiska. Pozwala na celne odpowiadanie na potrzeby klientów i wdrażanie innowacji, które zapewniają bardzo dobry poziom izolacji termicznej oraz akustycznej. Firma w pracy wykorzystuje wyselekcjonowane skały wulkaniczne - gabro i bazalt. Stworzona z nich mieszanka zapewnia dużą odporność na ogień, a także na działanie czynników zewnętrznych. Dla ludzi i środowiska jest w pełni bezpieczna, odznacza się nienaruszalnością, czyli dobrze prezentuje się przez długi czas, a co ważniejsze spełnia w 100% swoją naczelną rolę izolacyjną.

Wełna marki Petralana to zazwyczaj bardzo dobry wybór w pracach termomodernizacyjnych – latem chroni przed nadmiernym przegrzewaniem wnętrz, a zimą blokuje straty ciepła. Znajdziesz ją w sklepie https://www.diamondexpert.pl/kategoria/welna-mineralna/.

Rotaflex – wełna bezpieczna i przyjazna dla środowiska

Inwestorzy, którzy skupiają się zarówno na jakości produktów, jak również na ich funkcjonalności, chętnie sięgają po produkty marki Rotaflex. Firma dostarcza wełnę mineralną szklaną przyjazną dla środowiska naturalnego, certyfikowaną pod względem jakości, a także gwarantującą wysoki poziom ochrony budynków przed utratą energii.

Na etapie transportu czy przechowywania zajmują niewiele miejsca, bo są elementami mocno sprasowanymi. To wpływa na to, że zachowują suchość i nie tracą swoich właściwości jeszcze zanim zostaną odpakowane i przygotowane do montażu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena