Jeśli jakość wentylacji wewnątrz budynku nie jest odpowiednia, wymiana powietrza w pomieszczeniach może być utrudniona. Prawidłowe wentylowanie wnętrz jest kluczowe zarówno dla samego budynku, jak również dla wszystkich osób w nich przebywających. Instalacja wentylacyjna jest istotna zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w obiektach widowiskowych, biurach i centrach handlowych. 

Data dodania: 2021-09-14

Wyświetleń: 477

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wentylacja w Tarnowie – gdzie kupić?

Zastanawiasz się komu powierzyć montaż wentylacji w Tarnowie? Podpowiadamy.

Jeśli jakość wentylacji wewnątrz budynku nie jest odpowiednia, wymiana powietrza w pomieszczeniach może być utrudniona. Prawidłowe wentylowanie wnętrz jest kluczowe zarówno dla samego budynku, jak również dla wszystkich osób w nich przebywających. Instalacja wentylacyjna jest istotna zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w obiektach widowiskowych, biurach i centrach handlowych. Zastanawiasz się komu powierzyć montaż wentylacji w Tarnowie? Podpowiadamy.

Wentylacja mechaniczna Tarnów – dlaczego warto korzystać z podobnych rozwiązań?

Coraz częstsze staje się zjawisko stosowania nadmiarowej izolacji, aby ograniczyć straty ciepła. Jest to szczególnie istotne w sezonie grzewczym, jesienią i zimą, ale jednocześnie przyczynia się do problemów z odpowiednim wentylowaniem budynków. Dobrze dobrana instalacja wentylacyjna jest kluczowa do tego aby na ścianach pomieszczeń nie osadzała się wilgoć, a korzystające z nich osoby mogły funkcjonować w komfortowych warunkach. 

Rozwiązaniem, które wypiera w ostatnich latach wentylację grawitacyjną jest wentylacja mechaniczna. W przypadku domów jednorodzinnych zapewnia ona: 

  • sprawną wymianę powietrza w każdych warunkach atmosferycznych, 
  • redukcję strat ciepła, 
  • oszczędność na rachunkach za ogrzewanie, 
  • prawidłową wymianę oraz filtrowanie powietrza.

Funkcjonowanie tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej jest uzależnione od wielu czynników, w tym od odpowiednio niskiej temperatury oraz pory roku. Z kolei brak konieczności tworzenia napowietrzników na oknach oraz nawet 50% oszczędności na opłatach za ogrzewanie to tylko niektóre z zalet jakimi odznaczać się będzie nowoczesna wentylacja mechaniczna. W Tarnowie i innych miejscowościach na terenie południa Polski coraz więcej gospodarstw decyduje się na podobne rozwiązanie.

Wentylacja Tarnów – postaw na specjalistów działających w Twoim regionie

Aby codzienne funkcjonowanie w domu czy w biurze mogło być w pełni komfortowe, niezbędna jest odpowiednia wentylacja. Tarnów jest miejscowością położoną w naturalnej niecce (tzw. depresji), co oznacza, że gromadzące się nad miastem zanieczyszczenia powietrza utrzymują się tam przez dłuższy czas i są znacznie wolniej. Odpowiednia wentylacja pomieszczeń jest zatem szczególnie istotna w takich przypadkach – gromadzenie się smogu, który składa się z pyłów zawieszonych PM1, PM2 oraz PM10 może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Montaż wentylacji mechanicznej w Tarnowie i regionie małopolskim jest możliwy za pośrednictwem firm specjalizujących się w instalacji tego typu systemów. Jedną z nich jest firma Nowbud, która może poszczycić się trzydziestoletnim doświadczeniem w działalności na rynku. Marka specjalizuje się w projektowaniu instalacji wentylacyjnych (nawiewno-wywiewnych oraz wywiewnych), a w szczególności rekuperacji, czyli systemu odzysku ciepła z odprowadzanego powietrza.

Rekuperacja – nowoczesna wentylacja mechaniczna

Obecnie coraz więcej nowopowstających budynków wyposażonych jest w rekuperację. Jako wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, stanowi ona rozwiązanie, które najlepiej sprawdza się w przypadku domów jednorodzinnych. Po takie rozwiązanie należy zatroszczyć się jednak już w fazie projektowania budynku. 

  • Specjaliści marki Nowbud rozpoczynają pracę nad projektem instalacji na wczesnym etapie prac, aby móc dobrać ją jak najlepiej do potrzeb przyszłych mieszkańców. 

Zastosowanie rekuperacji umożliwia nie tylko optymalną wentylację wewnątrz pomieszczeń, ale także komfort przebywania w nich. Umożliwia ona m.in: 

  • wprowadzenie do projektu elementów takich jak nieotwieralne okna, które będą mogły służyć jedynie jako źródło światła słonecznego, a nie jako dodatkowa wentylacja, 
  • w przypadku wentylacji mechanicznej projekt nie musi uwzględniać obecności kominów, nawiewników czy innych przewodów doprowadzających powietrze, 

Koszt przygotowania instalacji tego typu, w zależności od jej parametrów, zamyka się w kilkunastu tysiącach złotych, ale w dłuższej perspektywie oferuje możliwość poczynienia znaczących oszczędności na rachunkach za ogrzewanie.

Po szczegółową wycenę zgłoś się do specjalistów marki Nowbud. Kompleksowy montaż wentylacji mechanicznej w Tarnowie będzie mógł być zrealizowany przy wsparciu doświadczonych specjalistów.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena