Być może zimy w ostatnich latach nie bywają już tak ciężkie, jak kiedyś, ale wciąż, na wypadek wzmożonych opadów śniegu i mocnych mrozów, warto mieć w zanadrzu odpowiednie obuwie zimowe. Po jakie obuwie sięgnąć, gdy termometr za oknem wskazuje temperaturę poniżej zera?

Data dodania: 2021-08-26

Wyświetleń: 540

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Idealne obuwie na chłodniejsze dni czyli zimowe buty trekkingowe

Jedną z najpopularniejszych opcji na chłodniejsze miesiące są buty trekkingowe. Zimowe, lub nieco cieńsze, przejściowe “traperki” sprawdzają się do poruszania się po mieście i poza nim, na nieutwardzonej drodze, a nawet na górskim szlaku. Skąd tak duża popularność tego typu obuwia?

  • PRAKTYCZNOŚĆ

Mimo iż nie brakuje fanów sportowego stylu, nie da się ukryć, że męskie “trekkingi” to przede wszystkim wybór praktyczny. Buty trekkingowe zimowe męskie stanowią hit sprzedażowy, ponieważ nadają się praktycznie na każdą pogodę: zarówno na mrozy (szczególnie, gdy posiadają warstwę ocieplenia), ale również jesienią i wiosną, kiedy często pada deszcz, a także zdarzają się ciepłe, słoneczne dni.

  • TRWAŁOŚĆ

Można stwierdzić, że dobrej jakości para skórzanych butów tego typu to inwestycja na lata.

  • Trwała, wzmocniona cholewka jest odporna na uszkodzenia, powstawanie przetarć czy pękanie.
  • Profilowana podeszwa z gumy dobrze amortyzuje stopę w czasie marszu.
  • Sznurowanie jest wykonane przy pomocy trwałych, metalowych koluszek lub nitów.

Wszystko to sprawia, że para obuwia trekkingowego nie będzie modelem na jeden sezon. Ważnym warunkiem aby tak się jednak stało jest odpowiednia pielęgnacja i konserwacja butów, szczególnie gdy sięgnęliśmy po skórzane traperki. Podstawę stanowi tutaj impregnat, środek do czyszczenia skóry zamszowej, pasta do skór licowych oraz szczoteczki, przy pomocy których można zebrać z butów resztki zabrudzeń.

  • Ważne, aby nasze trekkingi dokładnie wyczyścić przed schowaniem ich do szafy na lato. Resztki soli, piasku i zabrudzeń mogą bardzo niekorzystnie wpłynąć przez ten czas na stan butów.
  • BEZPIECZEŃSTWO

Buty zimowe trekkingowe mają spore grono miłośników także dlatego, że są bardzo wygodne. Fakt, że w porównaniu z np. trampkami czy sztybletami, mogą okazać się nieco cięższe – nie zniechęca to jednak osób ceniących sobie ochronę stóp i kostek w czasie wielogodzinnego chodzenia. Nie bez znaczenia jest tutaj wzmocniona cholewka, ciasne sznurowanie i odpowiednio wyprofilowana podeszwa oraz wkładka wewnętrzna.

  • DOBRY WYGLĄD

Nie są to być może buty odpowiednie na wielkie wyjścia czy spotkania biznesowe, ale nosząc je na co dzień, można zestawiać je z praktycznie każdym strojem. Buty trekkingowe męskie zimowe można połączyć z jeansami lub dresami, pasują do kurtek sportowych, parek i puchówek. Bluzy, swetry, a nawet zwykłe t-shirty w połączeniu z koszulą będą tutaj dobrym wyborem.

Buty trekkingowe zimowe – wysoka jakość wykonania kluczem przy zakupach

Dobierając dla siebie buty trekkingowe zimowe (lub jakiekolwiek inne obuwie na trudne warunki), należy mieć z tyłu głowy to, jak ważna jest dobra jakość wykonania. Oryginalne wykończenie i kolor to jedno, ale bez trwałych przeszyć i mocnego materiału, obuwie nie będzie odpowiednio spełniało swojej roli.

  • Sięgaj po materiały dobrej jakości, takie jak skóra naturalna.
  • Wspieraj polskich producentów specjalizujących się w produkcji skórzanego obuwia.
  • Zwracaj uwagę na ciężar butów oraz wykończenie wszystkich detali.

Aby obuwie było wygodne, ważne także by w czasie zakupów sięgnąć po odpowiedni rozmiar. W przypadku zakupów online, zamiast podanym na stronie rozmiarem butów, kieruj się tabelą z długościami wkładek. Stopę możesz z łatwością pomierzyć przy pomocy kartki papieru i linijki.

Gdzie zaopatrzyć się w dobre jakościowo obuwie na zimę? Jednym z takich miejsc jest sklep internetowy Buty Olivier, w którego ofercie dostępne są polskie produkty, tworzone z naturalnej skóry. Oferta jest bardzo szeroka, a poza samym obuwiem w Twoim zamówieniu mogą znaleźć się także preparaty do pielęgnacji obuwia, zapasowe sznurowadła oraz inne, niezbędne akcesoria.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena