Uprawa świeżych, smacznych i ekologicznych warzyw oraz ziół w przestrzeni domowej cieszy się coraz większą popularnością. To popularny trend szczególnie w miejskich przestrzeniach, gdzie brakuje otoczenia ogrodu, a dostęp do ekologicznej i zdrowej żywności jest nieco ograniczony.

Data dodania: 2021-07-05

Wyświetleń: 771

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ogród w domu czyli coraz bardziej popularny trend

Nasz wewnętrzny ogród

Świeże warzywa, owoce czy zioła w przestrzeni czterech ścian to coraz bardziej popularny trend. Szczególnie w czasach pandemii, która wymusiła zamknięcie się w domu oraz pracę zdalną coraz więcej osób decyduje się na tego typu hobby.

Świeże zioła oraz warzywa takie jak pomidory, czy ogórki, a nawet mniejsze owoce z powodzeniem można uprawiać na parapecie, balkonie albo w namiocie uprawowym typu growbox. Nowoczesne metody umożliwiają uprawianie roślin w warunkach domowych, niekoniecznie z wykorzystaniem gleby. Coraz popularniejsza jest w tej chwili uprawa hydroponiczna.

Również innowacyjne akcesoria do uprawy indoor takie jak sztuczne oświetlenie, systemy wentylacji czy ogrzewania są dostępne w renomowanych sklepach ogrodniczych. W ich bogatej ofercie nie brakuje też coraz bardziej popularnych namiotów uprawowych growbox oraz wszelkich dodatków takich jak nawozy i odżywki do hodowli roślin.

Domowe plony

Od sałaty na parapecie przez ścianę z ziołami w kuchni, po profesjonalny namiot uprawowy typu growbox. Domowa uprawa roślin wymaga tak naprawdę chęci oraz trochę wyobraźni i faktycznie stała się ostatnio bardzo modna. 

Wszystko dlatego, że przy odpowiednim podejściu i zastosowaniu profesjonalnych akcesoriów do uprawy indoor można się cieszyć przez cały rok świeżą, zdrową i ekologiczną żywnością.  Tak naprawdę do uprawy ziół wystarczy doniczka, podłoże, nawóz i odpowiednia pielęgnacja. Oczywiście należy pamiętać o odpowiednio nasłonecznionym miejscu.

Decydując się na całoroczną uprawę warzyw czy owoców warto rozpocząć swoją przygodę z namiotem uprawowym growbox. To rozwiązanie, które zapewni naszym roślinom niemal idealne warunki do wzrostu i kwitnienia, a finalnie smaczne oraz zdrowe plony.

Growboxy są wyposażone w profesjonalne oświetlenie oraz systemy wentylacji. Ich dystrybutorzy zachęcają też do zapoznania się z oferta podłoża, szczególnie z  innowacyjnym rozwiązaniem, którym jest uprawa hydroponiczna. 

Zalety domowej uprawy

Po co uprawiać warzywa i zioła w domu? Chociażby dlatego, że przez cały rok możemy się cieszyć plonami bez  chemicznych dodatków takich jak pestycydy. Mamy pewność, że jemy zdrową i ekologiczną żywność oraz satysfakcję z faktu, że są to przez nas samych wyhodowane warzywa i zioła. 

Oprócz tego, do domowej uprawy nie jest tak naprawdę potrzebna duża przestrzeń. Wystarczy parapet, a namioty uprawowe growbox oferowane na rynku są estetyczne i różnych rozmiarów poczynając od najmniejszych, po te największe. 

I na koniec jeszcze jedno -  rośliny w mieszkaniu zapewniają przyjemny klimat i filtrują zanieczyszczenia z powietrza. Warto wziąć zatem głęboki oddech i poczuć ten niesamowity klimat domowego ogrodu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena