Zegarki to prawdziwy wachlarz wyboru dodatków. Co więcej, stanowią one niezwykle istotny element garderoby męskiej. Wśród zegarków automatycznych znajdują się modele zarówno dla Panów podążających za modą, miłośników zegarków tradycyjnych, jak i kolekcjonerów.

Data dodania: 2021-05-06

Wyświetleń: 605

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zegarki automatyczne - dlaczego warto zdecydować się na klasyczne rozwiązania?

Jak działa zegarek automatyczny?

Zegarki z automatycznym mechanizmem posiadają wbudowany specjalny rotor lub inaczej wahnik. Jest to niewielkich rozmiarów element, który nieustannie obracając się, naciąga sprężynę napędową w zegarku. Aby jednak było to możliwe, osoba, która nosi zegarek automatyczny musi nieustannie wykonywać choćby najmniejsze ruchy ręką. Rotor podtrzymuje się na łożysku kulkowym, które obraca się w wyniku ruchu nadgarstka, a w konsekwencji nakręca sprężynę główną. Ważnym elementem budowy zegarka automatycznego jest także sworzeń mimośrodkowy, który wykorzystuje siłę grawitacji. Dzięki temu obraca się on na trzpieniu oraz powoduje kołysanie się wahnika. Na tym etapie siła ruchu rotora przenosi się do zapadki, czyli mechanizmu nakręcającego, który jest przymocowany do pozostałych elementów. Działanie zegarka automatycznego jest zatem znacznie bardziej skomplikowane od mechanizmów kwarcowych, które opierają się na zasilaniu baterią. Naciąg automatyczny jest jednak znacznie bardziej wygodny w sposobie działania niż naciąg ręczny.

Dlaczego warto wybrać zegarek automatyczny?

Zegarki z naciągiem automatycznym uważane są za najbardziej autentyczne urządzenia. Zasada ich działania jest prosta, a ryzyko zepsucia się znacznie mniejsze niż w przypadku naciągu ręcznego. Ze względu na to, że odmierzanie godziny w oparciu o okres rozwijania sprężyny nie jest aż tak dokładny, jak chociażby w przypadku zegarków z mechanizmem kwarcowym, egzemplarze automatyczne wyposażone są w specjalne kamienie łożyskujące, których zadaniem jest skalibrowanie właściwego czasu.

Zegarki automatyczne to przede wszystkim ogromna swoboda i wygoda, a także brak konieczności pamiętania o nakręcaniu, bez którego zegarki z naciągiem automatycznym nie byłyby w stanie pokazywać prawidłowej godziny. Co więcej, zegarki automatyczne są przyjazne dla środowiska oraz ekonomiczne. Nie zużywają one bowiem energii elektrycznej. Kojarzą się natomiast z prestiżem, a ich reputacja jest znakomita - wyróżnia je nie tylko wysoka jakość wykonania, ale także stanowią prawdziwy klejnot wśród czasomierzy.

Zegarki automatyczne - przegląd propozycji

Wybierając zegarek automatyczny, warto zwrócić uwagę na zegarki szwajcarskie, które uważane są za zegarmistrzowską potęgę. Zegarki oznaczone mianem „Swiss Made” to gwarancja najwyższej jakości, a dla użytkownika pewność, że zakupiony zegarek będzie jego towarzyszem przez długie lata. Na rynku znajdziemy zarówno zegarki szwajcarskie eleganckie, klasyczne, jak i nieco bardziej szalone modele. Urządzenia automatyczne to nie tylko męskie zegarki. W ofercie marek tworzących produkty tego typu znajduje się wiele propozycji dla kobiet, które cenią sobie najwyższą jakość dodatków.

Oris - zegarki dla wymagających

Oris to marka, która zajmuje się produkcją zegarków od ponad 100 lat. W jej logo widnieje czerwony wahnik, który podkreśla zastosowanie w czasomierzach mechanizmu z automatycznym naciągiem. Marka dzieli swoje poszczególne kolekcje na cztery główne kategorie - sporty wodne, awiację, sporty motorowe oraz kulturę. Dzięki takiemu podziałowi bardzo łatwo można zauważyć, że firma chce sprostać absolutnie każdej grupie społecznej. Zegarki Oris są stworzone z myślą o lotnikach, nurkach, a także miłośnikach motoryzacji. Dla lotników marka przygotowała zegarki podkreślające ważne wydarzenia lotnicze, np. Oris Żwirko-Wigura oraz ułatwiające codzienne, podniebne loty, które wyposażone są w wysokościomierz, np. Oris Big Crown ProPilot Altimeter. Z myślą o zwiedzaniu świata podwodnego w zegarkach zastosowano najwyższy poziom wodoszczelności - zegarki wyposażone są bowiem w pierścień dekompresyjny, a także posiadają czytelny cyferblat. Wśród modeli Oris znajdują się także modele inspirowane markami samochodów.

Elegancja, styl i tradycja – zegarki Ball

Zegarki Ball uznawane są za przełomowe - to one bowiem wskazywały poprawny czas po podzieleniu Stanów Zjednoczonych na strefy czasowe. Markę wyróżnia niesamowita precyzja wykonania, a swoją stylistyką czasomierze nawiązują do klasycznych zegarków z przełomu wieków - widać to przede wszystkim po kroju czcionki, która została użyta do oznaczenia indeksów oraz zdobień wskazówek. Co więcej, sam kształt indeksów, które przedstawione są jako ostrze strzałki, a także ich barwy kontrastujące z tarczą i detale, np. chronografy oraz wskaźniki faz księżyca w doskonały sposób wpasowane są w styl vintage.

Najlepszy wybór wśród dodatków - zegarki automatyczne

Zegarki z mechanizmem automatycznym będą najlepszym wyborem dla każdego, kto szuka urządzenia służącego na lata. Są one doskonałym wyborem zarówno dla kolekcjonerów i miłośników zegarków tradycyjnych, jak i dla każdego, kto podąża za modą. Co więcej, gwarantują one nie tylko połączenie różnych funkcji, takich jak klasa, wodoszczelność oraz wysokościomierz, ale również doskonały design.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena