Jednym z najważniejszych miejsc w salonie do urządzenia którego bardzo pieczołowicie się podchodzi jest kącik wypoczynkowy. Z nim związany jest wybór odpowiedniej sofy, narożnika lub kanapy. Tą decyzje warto dokładnie przemyśleć, gdyż wypoczynek każdego członka rodziny właśnie w tym miejscu, należy do niebywale istotnych. 

Data dodania: 2021-03-30

Wyświetleń: 569

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Królowa salonu - sofa

Jak zatem wybrać odpowiedni mebel spełniający oczekiwania zarówno co do funkcjonalności, jak i designu.

Dopasowanie wielkości do wnętrza

W pierwszej kolejności szukając odpowiedniego mebla zastanów się jaką ilością miejsca dysponujesz oraz w jaki sposób ustawisz mebel, aby zwiększyć jego funkcjonalność. Umieszczenie kanap lub sof pod ścianą już od dawna w aranżacji wnętrz przestało był obligatoryjne. Jeśli dysponujesz dużym pomieszczeniem możesz brać pod uwagę jednocześnie sofy, narożniki oraz fotele. W niewielkich salonach sprawdzą się małych wymiarów meble. Świetnym rozwiązaniem jest rozkładana kanapa, która może być również dodatkowym miejscem do spania.  W ogromnych pokojach, szczególnie tych w domkach jednorodzinnych niezastąpione są duże narożniki. To bardzo przestronny mebel mieszczący podczas odpoczynku liczne rodziny. Ciekawym zasługującym na uwagę produktem są sofy modułowe. Z dużej ilości, idealnie dopasowanych elementów można stworzyć układ siedzenia dopasowany do indywidualnych potrzeb. W zależności od okazji można zmienić ustawienie poszczególnych fragmentów w całkowicie odmienny kształt. To rewelacyjne rozwiązanie stwarzające wiele możliwości aranżacyjnych. 

Przede wszystkim wygoda

Podczas wyboru odpowiedniej kanapy niebywale istotna jest wygoda podczas siedzenia. Dlatego jedną z obowiązkowych czynności, którą należy zrobić podczas zakupu to posiedzenie chwilę na meblu, którego zakup rozważasz. Zwróć uwagę przede wszystkim na głębokość siedziska, wysokość oparcia, jak i samego mebla oraz jego twardość. Każdy ma odmienne upodobania co do wymienionych cech. Niektórzy są zwolennikami bardzo ubitych siedzeń inni uwielbiają szerokie, całe w miękkich poduszkach sofy. Wszystko jest kwestią indywidualnych potrzeb użytkowników. Kolejną rzeczą, którą warto sprawdzić jest rozkładanie się mebla. Podczas tej czynności często zauważyć można konstrukcyjne wady mebla oraz czy jest on dobrze wykonany. To właśnie podczas składania i rozkładania kanapy najłatwiej weryfikować jej jakość.

Odpowiedni design

Sofy narożniki przyjmują coraz częściej bardzo wyraziste i intrygujące designy. Wśród nich rozróżnić można całą gamę modeli nawiązujących do stylistyki glamour oraz art deco. Pikowania oraz błyszczące lub welurowe obicia to ich główne charakterystyczne cechy. Do loftowych  i modernistycznych pomieszczeń najlepiej wybierać kanapy o stonowanych barwach, takich jak szarość biel czy czerń. Skandynawskie pomieszczenia najlepiej wyglądają udekorowane kanapą w pastelowych barwach. Szczególnie kolor beżowy czy błękitny świetnie się w nich prezentuje. Elektryczne salony oraz vintage nie pogardzą natomiast wyrazistymi kolorami. Zieleń, czerwień, pomarańcz, czy żółty przepięknie wpiszą się w charakter tych stylistyk.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena