Stylowy zegarek to doskonałe uzupełnienie każdej stylizacji. Meccaniche Veneziane to firma projektująca luksusowe zegarki, łącząca niepowtarzalny design, historię i wysoką jakość. Produkty inspirowane kulturą Wenecji zachwycą każdego miłośnika klasycznych i ponadczasowych zegarków. Nereide Full Gold to model dla miłośników eleganckich zegarków w kolorze złota.

Data dodania: 2021-02-10

Wyświetleń: 670

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Meccaniche Veneziane Nereide Full Gold - złoto wśród zegarków

Meccaniche Veneziane – inspirowane Wenecją

Meccaniche Veneziane to marka specjalizująca się w produkcji luksusowych zegarków. Na rynku wyróżniają się wysoką jakością, eleganckim designem oraz przywiązaniem do tradycji, ponieważ firma zajmuje się projektowaniem precyzyjnych zegarków mechanicznych, które nie potrzebują zewnętrznych źródeł energii. To marka dla ludzi nowoczesnych, którzy cenią sobie ponadczasowe technologie, a także interesują się i dbają o środowisko.

Zegarki marki Meccaniche Veneziane swoim designem przywołują piękno słynnego miasta na wodzie, czyli Wenecji. Każdy model swoim wyglądem nawiązuje do estetyki i cech charakterystycznych dla tego włoskiego miasta. Doskonałym przykładem takiej filozofii marki jest jej logo - krzyż znajdujący się na szczycie wieży zegarowej, mieszczącej się na placu św. Marka właśnie w Wenecji. Można przypuszczać, że wybór logo nie jest przypadkowy, ponieważ oprócz wizualnego nawiązania do tego wspaniałego zabytku, budynek ten uznawany jest za symbol punktualności.

Firma Meccaniche Veneziane zajmuje się produkcją zegarków mechanicznych. Ich działanie oparte jest na mechanizmach z automatycznym naciągiem, które podczas ruchu nadgarstka samodzielnie się nakręcają. Jest to zaletą, ponieważ do sprawnego działania zegarka nie potrzeba zewnętrznych źródeł energii.

Zegarki Meccaniche Veneziane to nie tylko niezawodne mechanizmy. Projektanci marki zadbali także o wyjątkowy wygląd tych luksusowych akcesoriów. Zdobienia Perlage, Cotes de Geneve i Colimacon nadają zegarkom niepowtarzalnego i eleganckiego designu. W połączeniu z oksydowaną stalą i satynowym wykończeniem, zegarki Meccaniche Veneziane to prawdziwa ozdoba każdej stylizacji.

Skórzane paski są ręcznie wykonane z największą starannością i precyzją. Do ich produkcji wykorzystywane są skóry z Toskanii, które nie tylko pięknie wyglądają, ale są również bezpieczne dla środowiska. Paski cechuje wysoka jakość i niepowtarzalny wygląd, który zawdzięczają roślinne garbowanym skórom. Wszystkie egzemplarze wykonane są we Włoszech, a ich zaletą jest niepowtarzalny wygląd skóry. Podczas produkcji paski są na bieżąco sprawdzane przez rzemieślników, którzy dbają, aby ich wyrób był na jak najwyższym poziomie i np. nie zsuwał się w trakcie noszenia.

Meccaniche Veneziane Nereide Full Gold, czyli gorąca nowość marki

Jedną z nowości stworzonych przez projektantów tej luksusowej marki jest Nereide Full Gold. To zegarek najwyższej klasy. Oprócz zachwycającego wyglądu posiada szereg zalet, które wpływają na komfort noszenia. Meccaniche Veneziane Nereide Full Gold to model stworzony dla zwolenników zegarków w kolorze złota. Zarówno koperta, jak i bransoleta pokryte są powłoką PVD 4N w kolorze 18-karatowego złota. Zastosowanie takiej techniki ma nie tylko walory wizualne, ale wpływa także na wytrzymałość zegarka, zwiększając jego odporność na  ewentualne zarysowania i wstrząsy.

Bransoleta w tym modelu to połączenie najwyższej jakości i wyjątkowego designu. Jubilee, bo taką ma nazwę, wykonana jest ze stali szlachetnej oraz posiada zapięcie motylkowe, które wpływa na wygodę noszenia zegarka. Zegarek Nereide Full Gold posiada mechanizm automatyczny MV145. Szafirowe szkiełko z antyrefleksem pozwala odczytywać godzinę w różnych warunkach świetlnych.

Zegarki marki Meccaniche Venezione nawiązują do historii i estetyki Wenecji, dlatego również model Nereide Full Gold posiada widoczną inspirację. Dekiel zegarka zdobi wizerunek kadłuba łodzi podwodnej o nazwie Nereide. Zaprojektowana została przez Curio Bernardisa i należała do marynarki wojennej Królestwa Włoch podczas I wojny światowej. Zbudowana została właśnie w Wenecji, dlatego też jej wizerunek zdobi jeden z modeli zegarków Meccaniche Venezione. Model Nereide Full Gold jest wodoodporny i posiada szkiełko BK7 w bezelu. Do zalet szkiełka można zaliczyć dobrą jakość, lekkość, wysoką przejrzystość, niską dyspersję czy niski współczynnik załamania światła. Te wszystkie atuty przekładają się na komfort użytkowania zegarka. 

Wysoka jakość i niepowtarzalny design Meccaniche Veneziane

Zegarki Meccaniche Venezione to połączenie elegancji i klasy z wytrzymałością i wysoką jakością. To marka, która w swoich projektach skupia się nie tylko na walorach estetycznych i technicznych, ale stara się przekazać swoją filozofię – inspirację kulturą Wenecji i dbaniem o ochronę środowiska.

Nereide Full Gold to model łączący wyjątkowy wygląd z trwałością. Powłoka w kolorze 18 – karatowego złota to doskonałe uzupełnienie eleganckich stylizacji. Oprócz luksusowego designu zegarek posiada ciekawą historię, która znajduje się na jego deklu. Wygrawerowana łódź podwodna została stworzona właśnie w Wenecji. Nereide Full Gold to doskonały wybór dla osób ceniących sobie ponadczasowość i klasykę oraz lubiących otaczać się luksusowymi akcesoriami z duszą i historią.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena