Każda firma, która chce budować swój wizerunek i przyciągać klientów powinna posiadać swoją stronę internetową. Dzięki niej potencjalny klient ma szansę poznać ofertę przedsiębiorstwa, zakres usług, misję oraz jej referencje od byłych klientów. Na stronie internetowej możemy również pochwalić się naszymi realizacjami. 

Data dodania: 2021-02-05

Wyświetleń: 544

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pozycjonowanie - dlaczego jest tak ważne dla Twojego sklepu?

Każda z firm, która posiada własną stronę walczy o najwyższe miejsce w wynikach wyszukiwania, co przekłada się również na sprzedać i bezpośrednie lub pośrednie zyski firmy. Ze względu na to, tak ważne jest pozycjonowanie.  

Pozycjonowanie – co to właściwie jest? 

Po pierwsze, warto wspomnieć, że pozycjonowanie stron to proces długofalowy, który ma na celu uzyskanie jak najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania na konkretne słowa i frazy. Optymalne jest, gdy witryna zajmuje jedną z trzech pierwszych pozycji. To wtedy istnieje największa szansa na to, że pozycja przełoży się na poziom przychodu. Jak dowodzą badania, internauci korzystają jedynie z wyników, które znajdują się najwyżej w wyszukiwarce. Rzadko swoją uwagę kierują do stron, które znajdują się niżej niż top 3 wyników wyszukiwania. Szanse witryny, której pozycja jest wyższa niż top 3 radykalnie spadają. 

Pozycjonowanie to trudny proces. Zalicza się do niego szereg różnego rodzaju działań, które opierają się technikach SEO. Wśród tych prac znajdziemy zarówno te, związane z poprawą kodu strony czy strukturą serwisu. Ważna jest również jakość tworzonych treści content marketingowych. Kolejnym ważnym aspektem działań jest pozycjonowanie off-site, do którego zalicza się głównie pozyskiwanie linków prowadzących do witryny. By pozycjonowanie miało sens, należy cały czas poddawać analizie wykonane prace i wyciągać wnioski i w razie potrzeby zintensyfikować prace lub zmieniać plan działania. Pamiętajmy, że pozycjonowanie to proces, którego skutki osiągniemy dopiero za jakiś czas. Jednak cierpliwość z pewnością się opłaci, a nasza praca, zostanie zakończona wysokimi pozycjami witryny w wynikach wyszukiwania.  

Dlaczego pozycjonowanie jest ważne? 

Bez pozycjonowania nie mamy szans zaistnieć w sieci. Nawet firma z najlepszym asortymentem nic nie zdziała, jeśli nie będą prowadzone działania pozycjonujące. Warto mieć także świadomość, że pozycjonowanie to proces długofalowy, a nie działanie jednorazowe. Wysoka pozycja witryny w wyszukiwarce to zaleta, o którą należy zabiegać. Przekłada się ona bowiem bezpośrednio na duży ruch na stronie, co gwarantuje zwykle sporą sprzedaż.  

Jeśli nie masz pojęcia o tego typu działaniach, warto poprosić o pomoc profesjonalistów. Specjaliści SEO zadbają o to, by Twoja witryna osiągała najwyższe wyniki w wyszukiwarce. Warto udać się do profesjonalnej agencji, która posiada nie tylko wiedzę, ale również profesjonalne oprogramowanie, takie jak programowanie Vue JS czy PIM Akeneo.  

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena