Opony do maszyn rolniczych pracują pod stałym obciążeniem i zwykle są bardziej eksploatowane niż inne rodzaje opon. Odpowiednie ogumienie to gwarancja bezpieczeństwa i niezawodności. Niniejszy artykuł traktuje temat przeglądowo - jako inspiracja do poszukiwania miejsc, w których można nabyć opony rolnicze taniej. W końcu mądrych oszczędności należy szukać zawsze. 

Data dodania: 2021-01-23

Wyświetleń: 482

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Gdzie kupić opony rolnicze?

Wielu agronomów zachodzi w głowę, gdzie szukać oszczędności, aby ich produkcja była bardziej opłacalna. Sposobów jest wiele, ale ograniczając poszukiwania wyłącznie do maszyn rolniczych, dobrym i sprawdzonym pomysłem jest zakup opon do maszyn rolniczych (traktorów, kombajnów czy przyczepek) w niższej cenie.

Oczywiście zakup ten powinien być rozsądny. Nie sztuką jest bowiem kupić opony rolnicze niższej jakości w lepszej cenie. Sztuką jest kupić dobre opony rolnicze w atrakcyjnej cenie i w ten sposób cieszyć się większym bezpieczeństwem i niezawodnością przy wykonywaniu obowiązków na roli.

Jak więc zrealizować ten pomysł? Gdzie można tanio kupić dobre opony rolne?

Warsztaty

Najprostszym sposobem opon rolniczych jest ich zakup w warsztatach wulkanizacyjnych lub salonach ze sprzętem rolniczym. Jest to także i sposób najdroższy. W cenie zakupu opony musi znaleźć się między innymi marża sprzedawcy oraz koszt transportu. 

Sklepy internetowe

Znacznie tańszym rozwiązaniem jest zakup opon rolniczych w sklepach internetowych. Ich liczba jest dość spora, dlatego też osoby swobodnie poruszające się po Internecie nie powinny mieć większego problemu ze znalezieniem konkretnego modelu opon.

Serwisy ogłoszeniowe

Zwykle jeszcze tańszym rozwiązaniem jest zakup opon z drugiej ręki. Można go dokonać na przykład korzystając z licznych platform ogłoszeniowych. Niestety jest to również sposób najbardziej niebezpieczny bowiem sprzedawca jest zwykle anonimowy, a zakup zwykle dotyczy przedpłaty za produkt, którego jakość można zweryfikować dopiero po jego otrzymaniu. 

Marketplace automotive

Rozwiązaniem które łączy bezpieczeństwo i niższą cenę opon rolniczych są marketplace'y branży automotive. W dużym uproszczeniu, są to platformy internetowe działające analogicznie dla sklepów internetowych, które umożliwiają zakup między innymi opon rolniczych bezpośrednio od zweryfikowanych uprzednio producentów, głównych importerów i innych sprzedawców. W przypadku marketplace'ów, liczba pośredników jest ograniczona do minimum, przez co jednostkowa cena jest zauważalnie niższa niż w przypadku zakupu nowych produktów z innych źródeł. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena