Wielu rodziców zastanawia się, jak zainteresować dziecko ciekawymi zajęciami pozalekcyjnymi, które będą rozwijały prawą i lewą półkulę mózgu, a przy tym będą angażujące. Doskonałym rozwiązaniem są zajęcia z robotyki, które są połączeniem manualnych i technicznych zdolności dziecka. 

Data dodania: 2020-11-27

Wyświetleń: 547

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Roboty interaktywne - dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia z robotyki?

robotyka dla dzieci Go4Robot

Robotyka interaktywna - co to takiego

Praktycznie każde dziecko lubi układać skomplikowane budowle z klocków różnego rodzaju, kreować za ich pośrednictwem swoje światy i wprawiać je w ruch. Dzięki robotyce najmłodsi mogą nie tylko wykazać się zdolnościami w budowaniu i tworzeniu konstrukcji, ale również w dosłownym ich poruszaniu.

Robotyka jest jednym ze świeższych zajęć interaktywnych dla dzieci, która wykorzystuje znane klocki oraz najnowsze technologie. Dzięki temu dziecko uczy się również podstaw programowania i ma realny wpływ na robota, którego udało mu się stworzyć na zajęciach.

Roboty budowane ze zwykłych klocków?

Niezupełnie. W zajęciach z robotyki wykorzystywane są specjalne zestawy klocków dedykowane robotyce interaktywnej. Można je zbudować w określony sposób, a następnie programować przy pomocy komputera. Na zajęciach z robotyki dziecko uczy się, jak sterować robotem, jakie komendy użyć, aby wykonywał on określone ruchy. Jak już widać - robotyka to nie tylko świetna rozrywka, ale również ogrom walorów edukacyjnych i wpływających na rozwój dziecka.

Robotyka - zalety zajęć

Zajęcia z robotyki interaktywnej są bardzo angażujące i ciekawe dla dziecka. Łączą w sobie kilka dziedzin, które wpływają na rozwój dziecka. Zajęcia z robotyki:

  • rozwijają prawą i lewą półkulę mózgu,
  • poprawiają umiejętności logicznego i kreatywnego myślenia,
  • uczą pracy w grupie,
  • pokazują związek przyczynowo-skutkowy,
  • poprawiają koncentrację,
  • uczą samozielnego myślenia i rozwiązywania problemów.

To tylko część z zalet, dla których warto zapisać dziecko za zajęcia z robotyki interaktywnej.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena