Najtrudniejsze prace remontowe i budowlane to niekoniecznie te, które wymagają użycia najcięższego sprzętu – dziś coraz częściej problemem jest konieczność zachowania odpowiedniej precyzji i delikatności. I chyba jest oczywiste, że w tym kontekście ekstremalnie problematycznym materiałem jest szkło.

Data dodania: 2020-10-15

Wyświetleń: 629

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Skuteczny transport szkła - mini żurawie i ssawki do szyb

Prace precyzyjne z delikatnym materiałem

Współczesne place budowy są co prawda doskonale przygotowane, ale jednego zawsze na nich brakuje: miejsca. Przestrzeń jest bardzo ograniczona i zawsze wykorzystywana do ostatniego centymetra. Transport w takich warunkach szklanych tafli to naprawdę spore wyzwanie, tym większe, że dziś szklane elementy są coraz większe i cięższe, a ich montaż wymaga niemal lotniczej precyzji.

Prace precyzyjne ze szkłem wymagają użycia odpowiedniego sprzętu: zwyczajne przyssawki już nie wystarczają ze względu na masę tafli i najczęściej optymalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie mini żurawi do szkła. Ten sprzęt w rękach wprawnego operatora pozwala na pracę nawet na bardzo ograniczonej przestrzeni, ogranicza ryzyko błędu i przyspiesza roboty.

Nikt nie chce drogich mini żurawi

Skoro mini żuraw do szkła może rozwiązać tak wiele problemów, to dlatego takiego sprzętu nie widuje się codziennie? Powody są dwa. Po pierwsze – to dość drogie narzędzia, które w dodatku wymagają obsługi przez wykwalifikowanego operatora. Drugi problem to fakt, że taki żuraw pracuje na placu budowy dość krótko, a przez pozostały czas trzeba go gdzieś przechowywać, a pieniędzy z tego nie ma.

Rozwiązaniem jest oczywiście wynajem. Glasslift mini żurawie to usługa najmu żurawia do szkła razem z operatorem na dowolny czas niezbędny do ukończenia prac. W ten sposób można ograniczać koszty związane choćby z utrzymaniem, serwisowaniem i przechowywaniem mini żurawia, a jednocześnie cieszyć się komfortem, bezpieczeństwem i szybkością prac, jakie wiążą się z jego użycia na placu.

Innej drogi nie ma

W wielu przypadkach użycie żurawia do szkła jest jeszcze kwestią wyboru: istnieją alternatywne technologie i rozwiązania. Coraz częściej jednak architekci tworzą plany, których realizacja wymusza wykorzystanie żurawi. Są one też przydatne w pracach remontowych, kiedy z przyczyn technicznych nie można wykorzystać innego sprzętu. Tak naprawdę więc z czasem mini żurawie do szkła będą stawały się coraz powszechniejsze. Już dziś producenci tego typu sprzętu tworzą bardzo różnorodne konstrukcje.

To warto mieć na uwadze również przy przygotowaniu do najmu: trzeba wiedzieć już nie tylko, jak długo maszyna będzie potrzebna, ale też znać specyfikację tafli, które trzeba przenieść, określić ilość dostępnej przestrzeni czy ryzyka bezpieczeństwa. Koniec końców można zawsze dobrać idealny żuraw, natomiast nie zawsze jest to łatwe.

Żurawie do szkła pomagają również od wewnątrz

Zdecydowanie najczęściej montażu szkła dokonuje się od zewnątrz. Są jednak takie sytuacje, w których prace z różnych przyczyn prowadzi się od wnętrza budynku. Tutaj pojawiają się dodatkowe ograniczenia dla pracy żurawia – nie można na przykład wprowadzić pojazdu na standardowych gąsienicach. Kiedy indziej takie prace przeprowadza się po prostu w ramach remontów i ze względu na łatwość późniejszych prac wykończeniowych inwestor decyduje się na użycia żurawia od wewnątrz.

To wszystko możliwości, które pojawiają się tylko dzięki żurawiom do szkła, jako jedynemu sprzętowi, który pozwala na bezpieczne manipulowanie dużymi i ciężkimi taflami w taki sposób, aby nie uszkodzić ani ich, ani konstrukcji lub wyposażenia budynku, magazynu czy hali.

Podsumowanie

Mini-żurawie do szkła to sprzęt, który powoli odmienia obraz wielu placów budowy, ale ma też spory potencjał, jeśli chodzi o roboty remontowe. Zakup takiego urządzenia i przeszkolenie operatora to jednak spory wydatek, dlatego firmy szukają rozwiązań alternatywnych. Dziś na szczęście nie ma już problemu z wynajmem żurawia – prace mogą postępować szybciej, ich koszt jest przewidywalny, a lista zmartwień znacznie krótsza niż przy rozbudowie własnego parku maszynowego.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena