Ubrania, które gromadzimy na co dzień, potrafią przybrać spore rozmiary. Przez lata nasza kolekcja powiększa się. Część rzeczy używamy regularnie, a niektóre na wyjątkowe okazje. Bez względu na przeznaczenie, garderoba wymaga dobrej organizacji. Pomogą nam w tym meble do przechowywania ubrań.

Data dodania: 2020-09-30

Wyświetleń: 573

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Garderoba w mieszkaniu zaprojektowana z systemem meblowym

Garderobę najwygodniej urządzić z systemem meblowym. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, że elementy pasują do siebie. Samodzielne komponowanie mebli nie jest dobrym pomysłem, jeśli nie mamy w tym doświadczenia. Warto stworzyć garderobę, która jest przemyślana. Dzięki temu mamy pewność, że nie zabraknie w niej elementów organizujących szafę.

Czy meble mogą nam pomóc utrzymać porządek? Tak, o ile są dobrze dobrane do rzeczy, które przechowujemy. Łatwiej jest zadbać o sukienki, które wiszą na stojaku niż te wepchnięte głęboko w szafie. Jeśli nie mamy cierpliwości do układania rzeczy w kostki, jest to najlepsze rozwiązanie. Regały będą mieć wtedy dla nas inne przeznaczenie. Położymy tam obuwie, torebki i akcesoria, takie jak paski do spodni, rękawiczki, czapki czy chustki.

Domowa garderoba z jednym systemem meblowym

Gotowe systemy meblowe do garderoby to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę, jeśli chcemy mieć komfort w codziennym użytkowaniu. Zawiera różnorodne rozwiązania – metalowe i drewniane. Metalowe rury mocowane są do ściany, co pozwala oszczędzać miejsce. Oczywiście możemy dobrać ich kolor. Do wyboru jest czarna lub biała wersja. Na nich zawieszane są drewniane półki.

Stojaki odzieżowe na sukienki, spodnie, koszule

Zastosowanie drążka z zawieszką tworzy drugi element – stojaki na ubrania. Czyli inaczej gondole. Powiesimy na nich koszule, sukienki czy spodnie. To dobry sposób, jeśli lubimy mieć przygotowane wcześniej ubrania. Wyprasowaną odzież zabieramy z wieszaka i gotowe. Jeden stres o poranku mniej.

Kostki ekspozycyjne – oryginalna garderoba w mieszkaniu

Ciekawym elementem są kostki. Jest to oryginalny dodatek, jeszcze nie tak często spotykany we wnętrzach. Ale robi naprawdę spore wrażenie. Szczególnie dobrze prezentuje się tam para szpilek lub eleganckich skórzanych oksfordów.

Planowanie realizacji w darmowych programach do projektowania wnętrz

Garderoba w mieszkaniu jest możliwa do zaprojektowania przez nas. Jeśli nie jesteśmy znawcami projektowania, możemy pobrać jeden z darmowych programów np. program pCon. Jest on dostępny w języku polskim. Pozwala na stworzenie projektu. W narzędziu zobaczymy wnętrze z meblami, które pobierzemy z darmowej biblioteki. Jest to możliwe, bo katalog zawiera także modele 3D.

Na szczęście narzędzie jest intuicyjne, więc większość osób poradzi sobie z jego obsługą. Program daje naprawdę dobre rezultaty. Realistyczne projekty są możliwe dzięki odpowiedniemu renderowaniu. Mamy możliwość wybrania różnych stylów. W efekcie możemy uzyskać różne poświaty i cieniowanie.

Podstawą jest oczywiście wybór mebli. Dopiero potem możemy zająć się projektem we własnym zakresie. To ciekawe doświadczenie, bo możemy eksperymentować z ustawieniami, stylami i możliwościami programu. Spodoba się to zwłaszcza osobom, które lubią mieć wpływ na różne elementy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena