W dziedzinie wystroju wnętrz co chwilę pojawiają się nowe trendy. Czasem trudno jest nadążyć za zmieniającą się modą. Każdy chciałby, aby jego mieszkanie zarówno spełniało oczekiwania domowników, jak i budziło pozytywne emocje odwiedzających je gości. Ciężko byłoby jednak wymieniać wszystkie akcesoria za każdym razem, kiedy zmienia się moda.

Data dodania: 2020-09-08

Wyświetleń: 787

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Nowoczesne obrazy jako doskonałe dopełnienie aranżacji wnętrz.

Osoby samodzielnie projektujące wygląd pomieszczeń w swoich domach często mają też problemy z nadaniem im odpowiedniego charakteru. Dobrą odpowiedzią na wszystkie te rozterki są obrazy na ścianę.

Salon, który robi wrażenie

Bezsprzecznie najważniejszym pomieszczeniem w całym domu jest salon. Stanowi on miejsce, w którym można zrelaksować się po pracy i spędzić miły czas z rodziną. Istotnym aspektem jest również fakt, że to w tym pokoju zazwyczaj przyjmuje się gości. Na tych ostatnich zazwyczaj staramy się zrobić jak najlepsze wrażenie. Osoby, które pragną podkreślić charakter pokoju dziennego w swoim domu, powinny zainteresować obrazy do salonu. Dzięki prężnemu rozwojowi rynku akcesoriów dekoratorskich, w sklepach odnaleźć można nawet najbardziej nowoczesne obrazy do salonu. Występują one w wielu stylach i są tworzone na różne sposoby. Zakupić można obrazy na płótnie, fizelinie, czy nawet metalu lub szkle akrylowym. Motywami, które najczęściej sprawdzają się w salonach, są pejzaże, martwa natura, czy widoki miast. Oprócz dekoracji dobrze dobrany obraz spełni również inne ważne funkcje. Przestrzenny malunek przedstawiający krajobraz lub abstrakcję z wrażeniem głębi może optycznie powiększyć zbyt mały pokój.

Relaks i wyciszenie

Pomieszczeniami, do których aranżacji często przykłada się mniejszą wagę, są sypialnie. Wiele osób uważa bowiem, że nie warto nadmiernie angażować się w projektowanie pokoju, w którym tylko śpimy. Dekoratorzy wnętrz upominają, że jest to błędne założenie. Źle urządzona sypialnia będzie bowiem utrudniała odpowiednie zrelaksowanie się, co wpłynie negatywnie na poziom wypoczęcia. Z tego powodu warto wziąć pod uwagę również obrazy do sypialni. Pokój nocny powinien być zaaranżowany w stonowanych barwach umożliwiających wyciszenie. Należy unikać tutaj energetyzujących kolorów takich jak intensywny żółty i pomarańczowy. Zalecane barwy mogą wydawać się mdłe, dlatego warto jest, przełamać je żywszymi dodatkami. Idealnie sprawdzą się tutaj nowoczesne obrazy, na przykład takie z abstrakcyjnymi wzorami, które potrafią być wyciszające pomimo użycia bardziej nasyconych barw.

Coś dla każdego

Obrazy kojarzone są zazwyczaj z drogimi dziełami sztuki, które swoje miejsce odnajdą tylko we wnętrzach w stylu klasycznym. Nic bardziej mylnego! Te produkowane aktualnie skomponują się bowiem z każdym stylem wnętrzarskim. Dobre sklepy posiadają oczywiście w swojej ofercie dzieła malowane ręcznie. Obrazy nowoczesne są jednak tworzone tak, by pasowały zarówno do chłodnych wnętrz w stylu loftowym, industrialnym czy skandynawskim, jak i cieplejszych prowansalskich, rustykalnych, czy kolonialnych.

Osoby poszukujące bardziej oryginalnych i nieszablonowych rozwiązań mogą zakupić nowoczesny obraz w następujących wersjach:

  • fotoobraz na płótnie z własnym zdjęciem,
  • obraz 3D,
  • obraz na korku mogący spełniać jednocześnie funkcje tablicy korkowej.

Dzięki mnogości wzorów i rodzajów możliwe jest wykorzystanie obrazów na ścianę w praktycznie każdym rodzaju aranżacji. Warto więc poświęcić im uwagę, tym bardziej że będąc z pozoru niewielkimi dodatkami potrafią odmienić charakter całego wnętrza. Tysiące wzorów w różnych rozmiarach i kadrach znajdziesz w sklepie internetowym Dekoran pod adresem www.dekoran.pl.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena