Osłony okienne są używane każdego dnia, dlatego mogą łatwo się zabrudzić. Szczególnie te zawieszone w kuchni są narażone na różne zacieki i ślady trudne do zmycia. Radzimy, jak usunąć tłuste plamy z rolety!

Data dodania: 2020-07-29

Wyświetleń: 842

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Materiał osłon okiennych musi być regularnie czyszczony, ponieważ od razu widać na nim wszystkie niedoskonałości. Nie każdy typ można jednak prać, a nawet jeśli, to nie wolno robić tego zbyt często. Jak jednak zmyć wyjątkowo uporczywy brud? Dowiedz się, jak usunąć tłuste plamy z rolety!

Jak usunąć tłuste plamy z rolety?

Wiele osób zastanawia się, jak usunąć tłuste plamy z rolety. Z materiałami osłon okiennych trzeba obchodzić się ostrożnie, ale muszą być nieskazitelnie czyste. Każde zabrudzenie jest na nich bardzo widoczne, ponieważ jest podświetlane przez słońce. Gdy niedawno prało się tkaninę, a zauważy się na niej brzydki ślad, powinno się go delikatnie zmyć. Najlepiej w tym celu sprawdzi się ściereczka z mikrofibry oraz roztwór wody z octem, płynem do mycia naczyń lub płynu do prania.

Zmywanie tłustych plam z rolety

By zmyć tłuste plamy z rolety, należy rozwinąć materiał, po czym delikatnie przecierać dane miejsce lekko wilgotną mikrofibrą namoczoną w roztworze detergentu. Najlepiej jest wykonywać ruchy z góry na dół lub w poprzek. Okrężne szorowanie może zostawić brzydkie zacieki. Po wszystkim warto dla pewności przetrzeć materiał czystą ściereczką nasączoną tylko wodą. Na koniec wystarczy zostawić rozwiniętą roletę do wyschnięcia.

Na co uważać podczas usuwania tłustych plam z rolety?

Zanim przystąpi się do usuwania tłustych plam z rolety, powinno się sprawdzić na małym fragmencie tkaniny, czy ta się nie odbarwia. Bardzo ważne jest również to, by nie naciskać zbyt mocno na materiał, ponieważ może się odgnieść czy nawet zniekształcić. Absolutnie nie wolno też szorować czy zbyt długo pocierać jednego miejsca, ponieważ można uszkodzić tkaninę.

Wiedząc już, jak usunąć tłuste plamy z rolety, zadbaj o jej czystość. Regularnie zmywaj zabrudzenia, a będzie zawsze cieszyć Cię swoim pięknym wyglądem. Zachowaj jednak ostrożność, by przypadkiem nie uszkodzić materiału!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena