W ostatnim czasie metamorfozy i aranżacje wnętrz są bardzo mocno na topie. Magazyny i czasopisma wnętrzarskie a także liczne programy telewizyjne o tematyce dekorowania i urządzania wnętrz mają ogromną rzeszę odbiorców, co świadczy o tym, że mnóstwo Polaków zainteresowanych jest czerpaniem inspiracji i poszerzaniem swojej wiedzy w tej dziedzinie. 

Data dodania: 2020-04-22

Wyświetleń: 827

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Nowoczesne wnętrze - farba imitująca beton

Wystrój i wyposażenie mieszkania lub domu, nie da się ukryć - są bardzo ważną kwestią. W pomieszczeniach tych przebywamy na co dzień, dlatego ich odpowiednie wykończenie ma duży wpływ na nasze samopoczucie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się w jak prosty sposób nadać wnętrzu nowe życie i dodać element nowoczesności – sprawdź podpowiedzi poniżej!

1.       Beton dekoracyjny – czym jest i jakie są jego właściwości?
2.       Dlaczego warto zdecydować się na imitację betonu?
3.       Jak uzyskać efekt betonu na ścianie?

Propozycje projektantów na temat tego jak urządzić wnętrze, często zawierają element wspólny – minimalizm. Minimalistyczna aranżacja pomieszczeń oznacza dużą przestrzeń i światło, które pozwalają na dalsze poprowadzenie projektu, w którym kierunku tylko chcemy. Jeśli interesuje nas industrialne wnętrze lub ciepły, przytulny pokój, warto zastanowić się nad wyborem farby imitującej beton.

Beton dekoracyjny – czym jest i jakie są jego właściwości?

Beton dekoracyjny jest ozdobnym tynkiem, dzięki któremu można uzyskać efekt betonu na ścianie. Ta gotowa masa jest drobnoziarnistym tynkiem mineralnym, stworzonym na bazie spoiwa wapiennego. Przystosowana jest do wewnętrznych wykończeń cementowych powierzchni. Idealnie nada się również na podłoża gipsowe, cementowo-wapienne oraz na płyty gipsowo-kartonowe.

Struktura na ścianę imitująca beton charakteryzuje się tym, że jej końcowy efekt zależny jest od sposobu nałożenia jej na powierzchnię. Farba o strukturze betonu może zostać nałożona na ścianę różnymi metodami, dzięki czemu zwolennicy gładkich i świetlistych ścian, jak i również tych chropowatych z nierównościami – odnajdą w niej punkt wspólny.

Oprócz samej struktury warto zaznaczyć szereg innych możliwości jakie posiada farba imitująca beton. Kiedy myślimy o powierzaniach cementowych, pierwszy kolor, który pojawia się przed oczami, jest w odcieniach szarości. Jednak dzięki dodaniu odpowiedniego pigmentu do betu dekoracyjnego, możemy uzyskać wiele innych barw, co sprawi, że z łatwością dobierzemy taki, który idealnie wpasuje się do urządzanego przez nas wnętrza.

Dlaczego warto zdecydować się na imitację betonu?

Efekt betonu na ścianie, aktualnie jest jednym z wiodących aranżacyjnych trendów. Jeśli więc chcemy, aby nasze pomieszczenie było modnie i nowocześnie urządzone, warto zdecydować się na pokrycie nim ścian. Dodatkowo farba ta jest całkowicie uniwersalna, ponieważ idealnie wpasuje się do każdego wnętrza. Trwałe wykończenie i duża odporność na czynniki zewnętrzne gwarantują świetny efekt nawet w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w trakcie metamorfozy sypialni, aranżacji kuchni, czy remontu przedpokoju, zastosowanie farby imitującej beton dobrej jakości, w rezultacie pozwoli cieszyć się efektem na najwyższym poziomie przez wiele lat.

Jak uzyskać efekt betonu na ścianie?

Dzięki produktom, które możemy nabyć, uzyskanie zachwycającego efektu betonu na ścianie jest naprawdę całkiem proste. Producent wysoko jakościowych farb i struktur dekoracyjnych - beton-magnat.pl, wprowadził na rynek materiały, dzięki którym bez problemu sami, bez zatrudniania grupy fachowców, stworzymy imitację betonu w naszym domu. Co więcej, możemy skorzystać również z poradnika w postaci krótkiego filmu, przedstawiającego krok po kroku jak prawidłowo nałożyć strukturę, aby uzyskać efekt wymarzonego betonu dekoracyjnego.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena