Koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się w Polsce i na świecie niesłychanie szybko i niespodziewanie, wywołując falę stresu, niepewności i niepokoju. Niestety, nie posiadamy instrukcji, jak w takich chwilach radzić sobie z emocjami i narastającym napięciem. Akcja #zostanwdomu, choć niezwykle  potrzebna, niejednokrotnie dała się nam już we znaki.

Data dodania: 2020-04-21

Wyświetleń: 517

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wakacje w czasach epidemii - a może wynajem kampera?

Szczególnie gdy pracujemy, lub próbujemy pracować w domu, ogarniając przy tym wszystko i wszystkich dokoła. Dlatego warto zając myśli czymś optymistycznym, dającym pozytywną energię i motywację.

Urlop i wakacje…to będzie niezwykle trudne przedsięwzięcie w tym roku. Wyjazdy zagraniczne raczej nie wchodzą w grę, to one przecież przyczyniły się do rozwoju epidemii COVID-19. Mówi się, że w najpopularniejszych polskich miejscowościach wypoczynkowych brakuje już wolnych miejsc. Pewnie niejednemu ciężko wyobrazić sobie dwa tygodnie spędzone w małej miejscowości nad polskim morzem, gdzie pogoda bywa bardzo kapryśna…

Dlatego doskonałym pomysłem jest…. wypożyczenie kampera! Niestandardowe sytuacje, wymagają przecież niestandardowych rozwiązań. Na pewno jest to nie lada wyzwanie, ale daje mnóstwo możliwości i satysfakcji. Dzisiejsze samochody kampingowe posiadają cały szereg udogodnień, są w pełni funkcjonalne i komfortowe. Największym atutem karawaningu jest całkowita niezależność. Nie musimy martwić się o dostępność miejsc noclegowych i odpowiednio wczesną rezerwację. Co więcej, możemy działać spontanicznie, jeśli pogoda nie dopisuje czy zaczyna doskwierać nuda, pakujemy swoje rzeczy i ruszamy dalej. W dzisiejszych czasach oprócz tej wolności równie ważną zaletą jest bezpieczeństwo. Unikamy lotnisk, różnych środków lokomocji, tłumów w restauracjach hotelowych - całkowita swoboda, komfort i minimalizacja ryzyka.

Podróżowanie kamperem to świetne rozwiązanie dla grup znajomych jak i rodzin z dziećmi. Najmłodszym ten sposób spędzania czasu wolnego z pewnością przypadnie do gustu. Karawaning to przede wszystkim radość przy planowaniu wspólnych wypraw, odkrywanie nowych miejsc i poznawanie nowych osób. Choć nie można zapominać o szeregu obowiązków, takich jak chociażby codzienne sprzątanie, mycie naczyń czy odkurzanie. Z pewnością ten rodzaj wypoczynku buduje więzi i cementuje relacje.

Nadzwyczajna sytuacja, w której się aktualnie znaleźliśmy jest trudna dla każdego. Za nami już pierwsze chwile słabości. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas jest odpowiedzialny za innych, dlatego tak ważne jest, by na razie pozostać w domu, dostosowując się do wprowadzanych zaleceń. Starajmy się jednak nie marnować tego czasu. Po nadrobieniu zaległości na Netflixie i przeczytaniu kilku książek, pomyślmy o czymś pozytywnym, co doda nam siły i energii. Znajdźmy miejsca, które chcemy odwiedzić, zaplanujemy przyszłe wyprawy, zarówno te krótsze weekendowe jak i wakacyjnie - kamper jest idealnym rozwiązaniem. Zajmijmy głowy czymś przyjemnym, co rozjaśni choć na chwilę nasze myśli. Jednocześnie pozostańmy w tej walce wytrwali i silni.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena