Pianki akustyczne to coraz popularniejszy produkt, do wygłuszania pomieszczeń. Często stosuje się ją w biurach, a także w mieszkaniach. Minimalizują one poziom hałasu dobiegającego z zewnątrz oraz poprawiają w znacznym stopniu akustykę wybranej przestrzeni. 

Data dodania: 2019-12-23

Wyświetleń: 441

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pianka akustyczna - czym jest i jak ją zamontować?

Dźwięk przejeżdżających samochodów, krzyk bawiących się dzieci czy nawet głośne zachowanie sąsiadów mogą skutecznie zakłócić wymarzony odpoczynek po ciężkim dniu. Mogą też zagłuszyć ulubioną muzykę lub film. W celu uniknięcia takich niedogodności, remedium okazują się pianki akustyczne.

Czym jest pianka akustyczna?

Pianka akustyczna najprościej rzecz ujmując, służy do wyciszenia pomieszczenia oraz poprawienia jego akustyki. Niektóre z nich, są wstanie całkowicie zredukować hałas docierający do nas z zewnątrz. Charakteryzują się one wysokim współczynnikiem pochłaniania fal dźwiękowych, utrzymuje się on na poziomie 0,85 lub wyżej. W przypadku wartości 1, dźwięk zostaje całkowicie pochłonięty. Oprócz ich niesamowitej użyteczności, producenci postarali się, aby spełniały one również walory estetyczne. Tak naprawdę, za pomocą pianki akustycznej, możemy samodzielnie i w dość krótkim czasie, nadać naszemu wnętrzu drugie życie nowym, modnym wystrojem. Na rynku mamy dostęp do różnych rodzajów produktów, za równo pod względem faktury, kolorów czy zdobień,dzięki temu z łatwością można je dostosować do własnych potrzeb i potrzeb pomieszczenia. Decydując się na jej zakup, pamiętajmy o specyfikacji, dzięki temu spełni ona nasze wymagania. Oto podstawowe rodzaje pianek akustycznych:

  • pianka akustyczna samoprzylepna- najłatwiejsze w montażu. Do ich zainstalowania nie potrzeba kleju, ani dodatkowych urządzeń. Wewnętrzna strona pokryta jest folią samoprzylepną. Ich grubość zaczyna się już o 1 cm.
  • pianki akustyczne-piramidki- to rodzaj pianek, który nazwę zawdzięcza specyficznej budowie. Mają one kształt niewielkich piramidek i są wykonane z folii poliuretanowej. To jedne z najczęściej wykorzystywanych produktów w przypadku wnętrz. Redukują one pogłos, zmniejszają poziom dochodzących z zewnątrz fal dźwiękowych, a także poprawiają akustykę pomieszczeń. Gwarantują ciekawy efekt wizualny oraz łatwy montaż.
  • pianka akustyczna w sprayu- ten rodzaj sprawdzi się dobrze w przypadku wygłuszeń samochodów, nie jest on polecany do wnętrz. Są one trudno dostępne i mało popularne.

Jak zamontować piankę akustyczną?

Montaż tego rodzaju wyciszenia jest bardzo prosty, dlatego każdy kto się na niego zdecyduje, będzie wstanie sam, we własnym zakresie wykonać daną aranżację. W przypadku wyboru pianek samoprzylepnych, wystarczy oczyścić powierzchnie ściany lub sufitu z zabrudzeń i nakleić produkt. Może przydać się nam poziomica, aby zrobić to równo i dokładnie, jednak nie musimy martwić się o nieestetyczna łączenia. Ważne jest, aby przyklejać je od lewego górnego rogu w dół. Unikniemy w ten sposób załamań oraz zagięć, a także zapobiegniemy dostaniu się pod powłokę powietrza, które mogłoby znacznie zmniejszyć przyczepność. W przypadku innego rodzaju pianek np. piramidek, do montażu będziemy potrzebować odpowiedniego kleju. Ważne jest, aby wybrać taki produkt, który charakteryzuje się szybkim chwytem początkowym. Klej nie może też zawierać żrących rozpuszczalników i substancji chemicznych, które mogłyby uszkodzić piankę. Kolejną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę jest szybkość wysychania. Dzięki tym czynnikom, zainstalujemy produkt szybko i bez zbędnego bałaganu. Przed rozpoczęciem prac, oczyśćmy podłoże z resztek tapet, kurzu lub innych zabrudzeń.

Gdzie kupić i ile kosztuje pianka akustyczna?

Ceny pianek akustycznych, są uzależnione od tego, którą z nich wybierzemy, a także od producenta, rozmiaru i grubości. Cienkie wersje piramidek, możemy nabyć już od 40 zł. Do tego dochodzą koszty zakupu odpowiedniego kleju. Chyba, że zdecydowaliśmy się na piankę samoprzylepną, która może okazać się nieco droższa. Wybór produktów jest ogromny, warto zajrzeć na stronę asound.pl. Znajdziemy tam przeróżne wzory, kolory i rodzaje w przystępnej cenie. Mało tego producent gwarantuje najwyższą jakość produktów, a także wszystkie akcesoria potrzebne do montażu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena