Chociaż samochody elektryczne nie są jeszcze spotykane powszechnie na naszych ulicach, to jednak ich sprzedaż stale rośnie.

Data dodania: 2018-09-26

Wyświetleń: 507

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Stacje ładowania samochodów elektrycznych – czy warto w nie inwestować?

Korzystanie z pojazdów elektrycznych wymaga regularnego ładowania ich akumulatorów. W przypadku modeli wyposażonych jedynie w silnik elektryczny, po ich wyczerpaniu samochód dalej nie pojedzie. W przypadku aut hybrydowych wyczerpanie akumulatorów nie oznacza końca podróży, ale wtedy, gdy są one w pełni naładowane, można zmniejszyć jej koszty.

Coraz więcej rządów interesuje się pojazdami elektrycznymi, które określane są w skrócie także jako EV, od angielskiego electric vehicle. W ślad za tym zainteresowaniem idą także realne rozwiązania, w tym także coraz większa liczba stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Naładuj auto i ruszaj w dalszą podróż

W związku z rozwojem rynku samochodów elektrycznych, rośnie także zapotrzebowanie na stacje, które są wymagane do zasilania tych pojazdów. Można rozpatrywać je jako specyficzne stacje paliw, które pozwalają samochodom z silnikami elektrycznymi na dalszą podróż.

Stacje EV spotykane są między innymi w centrach dużych miast, przy wjazdach i wyjazdach z autostrad, na nowoczesnych parkingach publicznych, w biurowcach, na osiedlach mieszkaniowych, aby wspomnieć tylko o niektórych lokalizacjach. Także można instalować je u siebie w domu – w tym celu zostały opracowane stacje ładowania samochodów elektronicznych od Schneider Electric.

Inwestycja w stacje ładowania samochodów elektrycznych

Chociaż samochody elektryczne nie są jeszcze tak powszechnie spotykane na naszych drogach, to jednak inwestycja w stacje ładowania aut tego rodzaju jest opłacalna. Prognozuje się, że w ciągu najbliższej dekady liczba tych właśnie pojazdów znacząco się zwiększy, więc posiadanie stacji EV może być dobrą lokatą pieniędzy.

Chcesz zakupić stację do ładowania auta z silnikiem elektrycznym? Wybierz stacje ładowania samochodów elektronicznych od Schneider Electric – międzynarodowego koncernu specjalizującego się w dostarczaniu wysokie jakości rozwiązań w dziedzinie elektryki i elektroniki. Więcej informacji o stacjach ładowania Schneider Electric można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona