Brzydka aura za oknem sprawia, że musimy ograniczyć lub nawet całkiem zrezygnować ze spacerów czy zabawy z dzieckiem na świeżym powietrzu. 

Data dodania: 2018-02-01

Wyświetleń: 602

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pomysł na zabawę z 3-latkiem w domu

Aby maluch nie nudził się w domu, warto zorganizować dla niego zabawę, która nie tylko będzie dla niego fantastyczną rozrywką, ale również świetnym sposobem na naukę. Sprawdźmy, jakie formy zabawy możemy zaoferować naszemu 3-latkowi.

Zabawa w dom

Małe dzieci uwielbiają naśladować osoby dorosłe. Często obserwują codzienne obowiązki rodziców, by następnie kopiować je samodzielnie, traktując to jako świetną zabawę. Aby urozmaicić im tę formę rozrywki, możemy kupić specjalne zabawki AGD dla dzieci: małą kuchenkę, mikrofalówkę, kasę fiskalną czy pralkę. Świetnie sprawdzą się również różnego rodzaju pojazdy i pchacze w postaci koparki, taczki czy kosiarki. Zabawkowy sprzęt będzie dla dziecka świetnym materiałem do nauki czynności, które wykonujemy na co dzień.

Kreatywnie

Kolorowanie, wyklejanie, układanie - te formy zabawy uwielbiają wszystkie dzieci od najmłodszych lat. Zabawy plastyczne świetnie absorbują uwagę dziecka, pomagają rozwijać jego kreatywność, umiejętność rozróżniania kolorów oraz kształtów czy zdolności manualne. Wystarczy kupić blok rysunkowy, kolorowe kredki czy popularną ciastolinę, a doskonała zabawa 3-latka gwarantowana!

Wspólna zabawa

Nie ma lepszej zabawy dla dziecka niż wspólne wygłupy z rodzicami.  Jeśli mamy taką możliwość, poświęćmy każdego dnia czas na zabawę z naszym maluchem. Może to być gra w chowanego, berek, zabawa w naśladowanie różnych dźwięków oraz wszelkie inne formy, byleby angażowały zarówno dziecko, jak i dorosłych. Wspólnie spędzone chwile są niezwykle ważne dla dziecka i korzystnie wpływają na jego rozwój, dlatego warto jak najczęściej starać się uczestniczyć w zabawie ze swoją pociechą.

Zabawa w domu wcale nie musi być nudna. Wszystko bowiem zależy od naszej pomysłowości. Czasem wystarczy zorganizować kilka dodatkowych akcesoriów i zabawek, aby czas spędzony w domu był dla dziecka pełen atrakcji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena