Znane z barów hokery są coraz chętniej wybierane również dla urozmaicenia domowej kuchni. Wysokie, barowe stołki to rozwiązanie nowoczesne, nietuzinkowe i funkcjonalne.

Data dodania: 2017-10-05

Wyświetleń: 1263

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Hokery w praktyce - czyli jakie możliwości dają nam te wysokie krzesła?

Hokery - czym są?

Hokery to krzesła o specyficznej budowie, które w przestrzeniach mieszkalnych najlepiej będą prezentować się właśnie w kuchni. Dodają jej ciekawego charakteru i są niezwykle praktyczne. Wbrew pozorom komfort siedzenia na hokerach wcale nie jest mały. Większość dostępnych na rynku modeli hokerów posiada wygodne podpórki pod ramiona, stopy, obrotowe siedzisko, a także uszczelki, które sprawiają, że nie musimy obawiać się o zarysowanie podłogi przy przesuwaniu krzesła.

Rodzaje hokerów - czyli gdzie możemy je umieścić?

Decyzja o kupnie hokerów powinna być przemyślana i dostosowana nie tylko do stylistyki, w jakiej utrzymane jest pomieszczenie, ale również funkcjonalności, jakie ma posiadać ów mebel. Hokery mogą mieć regulowane siedzisko. Dzięki temu będziemy mogli dopasować wysokość krzesła do jego użytkownika. Jeśli nie ma takiej konieczności, możemy zdecydować się na hokery bez regulacji siedziska. Te z kolei będą z pewnością nieco tańsze.

Kolejnym elementem wartym uwagi przy wyborze hokerów, jest podpórka pod nogi. Jest ona szczególnie istotna, jeśli decydujemy się na krzesła, które nie mają regulacji wysokości. Podpórka znacznie podnosi komfort użytkowania hokera. To dzięki niej nogi użytkownika nie będą swobodnie zwisać, a znajdą wygodne oparcie.

Ostatnią, ale niemniej ważną kwestią dotyczącą hokerów jest wybór materiału na siedzisko. Wiele modeli posiada siedziska wykonane z tkaniny, która dodatkowo amortyzuje siedzenie. Dostępne są również takie, które w całości będą wykonane z jednego surowca, np. tworzywa sztucznego, metalu, czy drewna.

Gdzie warto używać hokerów?

Hokery odnajdą się znakomicie nie tylko w środowisku kuchennym i jadalnym. Łatwo możemy zauważyć, że są one używane coraz częściej również w biurach, marketach, punktach obsługi klienta, a nawet miejscach pracy specjalistów.

Jednym z mniej typowych miejsc, gdzie możemy spotkać te wysokie krzesła, są z pewnością laboratoria i magazyny chemiczne. Hokery sprawdzają się tutaj znakomicie nie tylko ze względu na swoją unikalną konstrukcję, która podwyższa komfort pracy specjalistów, ale również dzięki możliwości zastosowania w nich bardzo higienicznych i łatwych w czyszczeniu materiałów.

Hokery to krzesła, które wykorzystywać można w rozmaity sposób. A świadczy o tym, chociażby fakt, że popularne barowe stołki, widzimy w różnych miejscach coraz częściej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena