Ludzie, na przestrzeni wieków, nauczyli się oszczędzać. Jedzenie kupują w dyskontach, elektronikę na promocji, ubrania w okresie przecen związanych z pojawieniem się nowej kolekcji. Różnych form zachowań dających możliwość kupna więcej za mniej można wymienić wiele. Dlaczego by nie przenieść tych zachowań na rynek gier komputerowych?

Data dodania: 2017-08-22

Wyświetleń: 503

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Możliwości oszczędzania na grach komputerowych jest naprawdę wiele. Kwota jaką można oszczędzić potrafi być zaskakująco wysoka. Obniżki rzędu 50% są czymś normalnym po około miesiącu od premiery gry. Mając szczęście lub dużo wytrwałości można nawet trafić na obniżki 70%, 80% a nawet 90%. Dzięki cierpliwości i samozaparciu, rezygnując z zakupu gry w dniu premiery i dniach najbliższych możesz oszczędzić nawet jej połowę ceny.

Osoby, które jednak nie chcą czekać z kupnem gry zawsze mogą ją odsprzedać za jakiś czas - oczywiście jeżeli gra nie była zakupiona w dystrybucji cyfrowej. Możesz również kupić używaną grę i to już na kilka dni po premierze. Praktyki te są bardzo popularna dla graczy konsolowych.

Zakup gier warto odkładać do okresów świątecznych. Wtedy promocje są największe. Słynie z tego jedna z największych platform dla graczy - Steam. Nie ma chyba gracza, który nie słyszałby o tych promocjach.

Sprzedawcy gier często z różnego rodzaju okazji udostępniają kody zniżkowe. Kody te przeważnie mają wartość od 3% do 5% zniżki na grę. Oszczędność taka nie jest może zbyt wielka, ale lepsze to niż nic. Spotykane w niektórych sklepach z grami jest gratyfikowanie kupujących punktami za każdy zakup. Punkty te można następnie wymienić na zniżkę przy zakupie kolejnych gier. Dzięki opisanemu wyżej mechanizmowi gracz “kupuje” co 10-20 grę gratis.

Najwięcej oszczędzić można tropiąc i polując na okazje. Okazje jakie mogą się zdarzyć to nie tylko wspomniane już 90% obniżki ceny. Może się zdarzyć, że w ramach promocji można kupić dwie (lub więcej) gry w cenie jednej. Czasami wydawcy lub sprzedawcy dają nam możliwość zagrania przez określony czas (np. weekend) w grę za darmo.

Okazji na zakup gry taniej niż w regularnej cenie jest wiele. W wyszukiwaniu tych okazji i promocji pomagają np. porównywarki cen gier agregujące ofertę wielu sklepów. Taka porównywarka cen gier pozwala na sprawdzenie gdzie gra jest najtańsza. Niejednokrotnie porównywarki te dostarczają informacji o innego typu promocjach na gry.

Oszczędzanie przy zakupie gier jest dość proste a oszczędności mają formę jawną i spektakularną (biorąc pod uwagę ich rozmach). Reasumując - warto być oszczędnym graczem. Pamiętaj: kupując gry taniej możesz kupić ich więcej.

Licencja: Creative Commons