I wreszcie powstało miejsce, gdzie można odnaleźć tylko i wyłącznie budynki, których już nie ma - w skali całego kraju. Witryna nosi nazwę wyburzone.pl i działa od lipca 2008 r., bardzo szybko rozbudowując swoją bazę. To ogromny projekt, który ma za zadanie ukazać bogactwo i zarazem różnorodność polskiej architektury. Tej zapomnianej, której już nie zobaczymy "na żywo". Budynki podzielono na kategorie: możemy oglądać m.in. nieistniejące dwory, pałace, zamki, gmachy, kamienice (tu mamy wybór według ilości pięter), kościoły czy synagogi.
Każdy prezentowany na stronie wyburzone.pl obiekt posiada, krótką notę i przynajmniej jedną fotografię. Czasami zdjęć jest więcej, pojawiają się także plany budynków oraz dłuższe opisy.
Witryna ma charakter otwarty - to oznacza, że każdy odwiedzający ją użytkownik może (za pomocą formularza) dodać jakiś wyburzony obiekt ze swojej najbliższej okolicy. W ten sposób tworzymy szczególna mapę Polski, mapę nieistniejących budowli - stwarzając im możliwość oddziaływania na teraźniejsze i przyszłe pokolenia.
Niewykluczone, że w dalszej perspektywie witryna wyburzone.pl stanie się przyczynkiem do rekonstrukcji niektórych udokumentowanych tam obiektów, przywracając je polskiemu krajobrazowi i społeczeństwu. Obecnie zaś strona ta wystarczy, aby chociaż "ocalić od zapomnienia"...